آنچه در این مقاله می خوانیم

بانک مرکزی فرانسه سوئیس و(BIS بانک تسویه حساب مالی بین المللی) تجارت ارزهای بین المللی برون مرزی را آزمایش می کنند .

آزمایش تجارت بین المللی ارزهای دیجیتال

آزمایش تجارت بین المللی ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

22 آذر 1400

بانک مرکزی فرانسه سوئیس و )BIS بانک تسویه حساب مالی بین المللی) تجارت ارزهای بین المللی برون مرزی را آزمایش می کنند .

کشورهای شرکت کننده در این پروژه

بانک فرانسه و بانک ملی سوئیس( SND ) و بانک تسویه بین المللی با موفقیت سیستم تجارت ارزهای بین المللی را به شکل جهانی آزمایش کردند. این پروژه یکی از گسترده ترین فرآیند های توزیع ارز برای جابجایی به شکل بین المللی است که با کمک شرکت های خصوصی در آزمایش شده است. فرانسه و سوئیس قرار است  فرآیند جابه جایی ارزهای دیجیتال را به شکل یک سیستم یکپارچه  انجام دهند.

فواید این پروژه انتقال جدید ارزهای دیجیتال

 کشورها و شرکتهای که در این پروژه هستند اعلام کردند که این پروژه توسط مقامات مالی کشور فرانسه سوئیس و بانک تسویه بین المللی انجام می شود و نشان می دهد که جابجایی تسویه ارزهای بین المللی توسط این سیستم  می‌تواند بسیار راحت تر و سریعتر باشد.

نظر بانک های شرکت کننده در پروژه بین المللی

بانکهای شرکت کننده در این پروژه اخیراً اعلام کرده‌اند که معاملات ارزی CBDC مالی را به شکل متمرکز انجام داده‌اند، این پروژه شامل انتقال سیستم ارزهای دیجیتال در قالب یک پلتفرم معاملاتی انجام می‌شود و همچنین انتقال ارز توسط یک شخص ثالث با تراکنش‎های واقعی همراه خواهد بود انجام می‎شود و این تراکنشات بدون آنکه تحت تاثیر شرایط اقتصادی و هر گونه تورم و فشارهای دولتی قرار بگیرد توزیع می‎شود.

کاهش مشکلات نقل و انتقالات

به گفته شرکت های شرکت کننده در این پروژه بسیاری از مشکلات ارجا و انتقال ارز از جمله امضای دوگانه و شرایط سیاست گذاری نادرست که منجر به ایجاد شدن  مشکل ارجا و انتقال ارزهای دیجتال می‎شود در این پروژه رفع شده است . انتظار می‌رود که این گونه پروژه ها گامی بزرگی در گسترش نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال به جای پول یا دلار باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.