آنچه در این مقاله می خوانیم

یک کارخانه‌ی استخراج بیت کوین با غوطه ور کردن ماینرها در خنک کننده توانست است هش ریت و بازدهی خود را افزایش و مصرف انرژی کاهش را کاهش دهد.

ابداع جدید یک کارخانه‌ی استخراج ارزهای دیجیتال

ابداع جدید یک کارخانه‌ی استخراج ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2

23 آذر 1400

یک کارخانه‌ی جدید استخراج بیت کوین برای افزایش بازدهی دست به ابداع جدیدی زده است.

ابداع جدید یک کارخانه‌ی استخراج ارزهای دیجیتال

 این کارخانه با غوطه ور کردن ماینرها در خنک کننده منجر به افزایش هش ریت و افزایش  بازدهی و کاهش مصرف انرژی شده است.

مشکلات چندسال اخیر کارخانه‌های استخراج

 در چند سال اخیر افزایش هش ریت و به دنبال آن افزایش انرژی مصرفی صدمه‌ی بسیار زیادی به محیط زیست وارد کرده است. یکی از بزرگترین دلایل مخالفت دولت و بسیاری از سیاستمداران جهان با صنعت استخراج بیت کوین، آسیب زا بودن این صنعت به محیط زیست  و از همه مهمتر تخریب انرژی‌های تجدید پذیر است به همین علت است که بسیاری از شرکت های استخراج بیت کوین به دنبال راه حلی برای کاهش مصرف انرژی هستند.

شرکت‌های نوبنیاد

 بسیاری از شرکت های نوبنیاد در حال حاضر بر روی طراحی یا ابداع روش‌هاییدر جهت  افزایش هش ریت و کاهش مصرف انرژی و یا حتی جایگزین کردن انرژی غیرقابل تجزیه یا قابل تجزیه به جای آن متمرکز شده اند.

دستاورهای جدید در استخراج بیت کوین

 چند ماه پیش نیز یکی از کارخانه های استخراج بیت کوین اعلام کرده بود که در نظر دارد برای تامین انرژی مصرفی کارخانه‌های استخراج بیت کوین خود از انرژی هسته‌ استفاده کند اما در حال حاضر بهترین روش برای کاهش انرژی غوطه‌ور کردن دستگاه های ماینر در خنک کننده ها می باشد.

شرکت‌های استخراج کننده

شرکت Clean park اعلام کرده است که با ۵۹۰۰ ماینر کارخانه‌ی استخراج  بیت کوین ۲۰ مگابایتی خود را افتتاح کرده است  در این کارخانه برای افزایش هش ریت و کاهش انرژی دستگاه های ماینر قرار است در خنک کننده غوطه ور شوند . این شرکت با اعلام این خبر که توانسته است میزان انرژی مصرفی خود را کاهش دهد نظر بسیاری از شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.