آنچه در این مقاله می خوانیم

بیت کوین را نمی‌ توان به عنوان یک ارز در هند به کار برد؛ اما سود سرمایه‌ گذاران بیت کوین در هند مشمول مالیات میشود؛ حال اخبار حکایت از آن دارد که شورای بورس و اوراق بهادار هند، قصد دارد بر فعالیت بیت کوین نظارت کرده و آنرا یک دارایی قانون‌ گذاری‌ شده، طبقه‌ بندی کند.

احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی در هند

احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی در هند

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

20 خرداد 1400

بعد از پخش شدن خبر تصویب لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی در السالوادور، حال کشور ها و شرکت های بزرگ، در حال تصویب و پذیرش رمز ارز های دیجیتال و علی الخصوص بیت کوین، به عنوان دارایی و همچنین ابزاری برای معامله به جای پول کاغذی و طلا؛ می باشند.

جزییات طبقه بندی به عنوان دارایی بیت کوین، در کشور هندوستان

بر اساس گزارش خبرگزاری نیو ایندین اکسپرس، انتظار می‌ رود که شورای بورس و اوراق بهادار کشور هند، بر فعالیت بیت کوین در این کشور نظارت کرده و آن را به عنوان یک دارایی قانون‌ گذاری‌ شده، طبقه‌ بندی کند. در این گزارش عنوان شده است که احتمالا، لایحه ی مربوط به قوانین رمز ارز های دیجیتال به پارلمان این کشور ارائه شود. وضعیت قانونی بیت کوین در هند تا به امروز در بلاتکلیفی به سر می برد، به گونه‌ ای که نمی‌ توان آن را به عنوان یک ارز در این کشور به کار برد؛ با این حال سودهای سرمایه‌ گذاران بیت کوین در هندوستان مشمول مالیات می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.