آنچه در این مقاله می خوانیم

قانون مالیات تساوی برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی توسط دولت هند معرفی شد و در سال ۲۰۲۰ آپدیت شد که بر اساس آن، بر خدمات مورد ارائه شرکت‌ های تجارت الکترونیک خارجی فعال در بازار هند، ۲ درصد مالیات تعلق می‌ گیرد.

احتمال وضع قانون مالیات ۲ درصدی بر ارزهای دیجیتال خریداری شده از صرافی‌ های خارج از هند

احتمال وضع قانون مالیات ۲ درصدی بر ارزهای دیجیتال خریداری شده از صرافی‌ های خارج از هند

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

4 تیر 1400

چندی پیش هند از احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی در این کشور خبر داد؛ در همین زمینه بر اساس گزارش جدید خبرگزاری اکونامیک تایمز، تحلیلگران عقیده دارند که یکی از قوانینی که دولت فعلی هند آن را احتمالاً وضع کند، ۲ درصد مالیات بر رمز ارزهای دیجیتال خریداری شده از صرافی‌ های خارج از این کشور، باشد.

نگاهی به جزییات قانون وضع مالیات بر ارزهای دیجیتال خریداری شده در هند

این قانون که مالیات تساوی نام دارد و برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی توسط دولت هند معرفی شد و ۶ درصد تعرفه بر پرداخت‌ های مرتبط با خدمات و کالاهای تجارت الکترونیک برای شرکت‌ های خارجی اعمال می‌ کرد. این قانون سپس در سال ۲۰۲۰ میلادی به‌ روزرسانی شد و بر اساس آن، بر خدمات مورد ارائه شرکت‌ های تجارت الکترونیک خارجی فعال در بازار هند، ۲ درصد مالیات تعلق می‌ گیرد. حال متخصصان امور مالیاتی بر این عقیده هستند که این تعرفه ممکن است برای صرافی‌ های رمز ارزهای دیجیتال خارجی که به کاربران هندی خدمات ارائه می‌ دهند نیز اعمال شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.