آنچه در این مقاله می خوانیم

به تازگی ارزهای دیجیتال بالاخص بیت کوین تبدیل به یکی از مهمترین دغه دغه‌های سران دولتی کشور هندوستان شده است.

ارزهای دیجیتال در اختیار سران دولتی هندوستان

ارزهای دیجیتال در اختیار سران دولتی هندوستان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

28 آبان 1400

به تازگی ارزهای دیجیتال بالاخص بیت کوین تبدیل به یکی از مهمترین دغه دغه‌های سران دولتی کشور هندوستان شده است.

در چند هفته‌ی گذشته هندوستان برای کنترل بازار ارزهای دیجیتال یک سری قوانین جدید وضع کرده است و حتی در بحبوحه‌ی تنش‌های بازار ارزها این قوانین را چندین مرتبه تغییر و سختگرانه‌‎تر نسبت به شرایط فعلی بازار واکنش نشان داده است، قوانین جدید دولت هند اعتراضات یک سری کاربران را نیز به همراه داشته است

دولت هندوستان

سران دولتی این کشور بر این باور هستند که نبود چارچوب و قانون کلی برای کنترل این بازار و همچنین مشخص نبودن مقدار و حجم تراکنشات یکی از مهمترین دلایل تمدید و تشدید این مقررات بوده است . چند هفته‌ی گذشته نیز رئیس جمهور این کشور در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود  تعداد و آمار سرمایه‌گذاران این بازار که توسط رسانه‌ها اعلام می‌شود نمی‌تواند درست باشد چرا که حجم معاملات نشان از آن دارد که تعداد سرمایه‌گذاران بسیار بیشتر از لیست اعلامی است .

قانون و چارچوب جدید هندوستان

سران دولت هندوستان در طی چندین جلسه با بانک مرکزی در جهت ساماندهی به شرایط و کنترل این بازار یکسری مقررات جدید از جمله قانون تاییدیه دولتی را وضع کردند. در این قانون جدید قرار است تمامی سرمایه‌گذاران و کاربران که قصد  خرید و یا انجام هرگونه معامله‌ای را در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند  باید علاوه‌بر مشخص بودن نوع معامله و مقدار آن باید برای انجام معاملات تاییدیه دولتی  نیز داشته باشند بسیاری از تحلیلگران این اقدام دولت هندوستان را در جهت انحصاری کردن بازار کریپو می‌دانند چرا که دولت این کشور با بهانه‌ی نظارت و کنترل دقیق  قصد دارد استخراج کریپتو را تحت کنترل نهادهای مدیریتی دولتی قرار دهد. گفتنی است که  چند روز گذشته نیز بانک مرکزی این کشوراز ارز محلی خود رونمایی کرده و اعلام کرد که در تلاش است این ارز را گسترش و توسعه دهد.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.