آنچه در این مقاله می خوانیم

ارز دیجیتال چیلیز و بلاکچین آن، جز اولین پروژه های همگام با ورزش و تفریحات در بلاکچین هستند. در این مقاله به بررسی این ارز میپردازیم.

ارز دیجیتال چیلیز چیست

ارز دیجیتال چیلیز چیست

زمان مطالعه: 6 دقیقه

20 تیر 1400

بلاکچین و ورزش. این جمله تمام آن چیزی است که کوین پرطرفدار و جذاب چیلیز را محبوب تر از همیشه میکند. درواقع میتوان گفت، اولین و مهمترین چیز همانطور که در تمام پروژه ها رضایت مشتری است، در پروژه ارز دیجیتال چیلیز و بلاکچین عجیب و غریب آن، بیشتر از همیشه نیرو و فعالیت برده است. در این مقاله به بررسی دقیق کوین چیلیز و به طور کلی کوین های طرفداری (توکن های طرفداری) میپردازیم که امروز صحبت ها درباره آنها زیاد است!

کوین چیلیز چیست

فرض کنید شما میتوانید درباره شرایط و تصمیم گیری های یک باشگاه پرطرفدار فوتبال مثل منچستر سیتی یا یوونتوس نظر دهید. میتوانید آزادانه رای خود را اعلام کنید و به طور مستقیم و در دنیای بلاکچین با باشگاه مراوده داشته باشید و در تصمیم سازی های مهم، باشگاه مورد علاقه خود را طرفداری و حمایت کنید. شما میتوانید حتی درباره سرمربی جدید که قرار است فعالیت خود را در باشگاه ورزشی مورد علاقه شما شروع کند اظهار نظر کنید!

این امکانات دقیقا امکاناتی هستند که توکن های طرفداری باشگاه ها که جدیدا به شدت در کانون توجهات هستند در اختیار دارندگان آن کوین ها میگذارند. درواقع اگر قرار باشد صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم با داشتن توکن های طرفداری، شما میتوانید حتی خود را یکی از سهامداران باشگاه ها و عرضه کنندگان توکن های طرفداری بدانید.

کمی به عقب برگردیم. پارسال و در رویداد 770 گله شدن کریستیانو رونالدو، باشگاه یوونتوس 770 توکن هواداری JUV را به کریستیانو اهدا کرد. این کار سبب شد که نه تنها آن توکن به شدت مشهور شود، بلکه هواداران دیگر باشگاه در صدد خرید توکن ها بر بیایند.

امروزه نه فقط باشگاه های بزرگ فوتبال، بلکه سازمان ها و نهاد های دیگر نیز به فکر ایجاد توکن های طرفداری و راه اندازی دائو های بزرگ برای سازمان خود هستند. شاید این موضوع را بتوان یکی از جذاب ترین روند های بلاکچینی شدن و غیر مرکزی بودن دانست. به این مفهوم که عملا حتی تصمیم سازی ها در داخل دائو و با مشارکت و رای گیری غیر متمرکز در حال شکل گیری هستند.

رمز ارز CHZ

کوین چیلیز که با تیکر CHZ در صرافی های بزرگ دنیا مانند بایننس و کوین بیس و هوبی در حال داد و ستد است، یکی از مهمترین بلاکچین های ISSUER توکن های طرفداری است. درواقع این ارز دیجیتال جذاب، پروژه ای گره خورده با ورزش و تفریحات است. به طوری که بلاکچین آن میتواند به سادگی ایجاد دائوی های غیر متمرکز را مدیریت و پشتیبانی نموده و سازمان های ورزشی و تفریحی میتوانند به سادگی، توکن های طرفداری خود را در این بلاکچین عرضه نموده و به دست هواداران برسانند. ارز دیجیتال چیلیز از سال 2018 شروع به فعالیت نمود. درواقع یکی از مهمترین دلایل اقبال عمومی به چیلیز را میتوان ظهور و گسترش کوین های دیفای دانست.

در حال حاضر در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی کمتر صرافی به صورت مستقیم ارز دیجیتال چیلیز را لیست کرده است. اگر این کار انجام شده باشد، داد و ستد بصورت OTC در حال انجام است و مارکتی برای این ارز دیجیتال در نظر گرفته نشده است که بصورت نقطه به نقطه فعالیت نماید.

قیمت ارز دیجیتال چیلیز

یکی از عواملی که جذابیت Chiliz را بیشتر می کند، قیمت بسیار پایین آن است. این قیمت پایین، سرمایه گذاران را به رشدهای چند برابری این رمز ارز امیدوار می کند. قیمت این ارز رمزنگاری شده هم اکنون 0.26 دلار معادل 6,600 تومان است. با این تفاسیر قیمت چیلیز در 24 ساعت گذشته 8.8% و در یک هفته اخیر 7.81% رشد داشته است. قیمت چیلیز در یک سال اخیر تا 0.89 دلار هم رشد داشته است و پایین ترین میزان آن هم 0.008 دلار بوده است. این یعنی حدود 100 برابر رشد در کمتر از یک سال! یعنی اگر پارسال 1 میلیون تومان چیلیز می خریدید و چند ماه پیش می فروختید، 100 میلیون تومان به دست می آوردید!

صرافی Chiliz.net

صرافی تخصصی چیلیز، Chiliz.net نام دارد که با هدف جذب علاقمندان به دنیای ورزش به وجود آمد. در این صرافی، طرفداران تیم های ورزشی می توانند با پیشبینی و معاملاتی که انجام می دهند، یک معامله دو سر برد با چیلیز داشته باشند. با این اتفاق هم صرافی و شبکه چیلیز و هم فعالانی که از این صرافی استفاده می کنند، به درآمد می رسند. این اولین صرافی ورزشی در جهان است که به طور ویژه به حوزه ورزش اختصاص دارد و آن را با بلاک چین ترکیب می کند.

کیف پول ارز دیجیتال چیلیز

به طور معمول پروژه هایی در سبک پروژه چیلیز کیف پول های ارز دیجیتال خاص خود را معرفی میکنند که ممکن است بصورت متمرکز و یا غیرمتمرکز ارائه شوند. اما درباره کیف پول ارز دیجیتال چیلیز موضوع کمی متفاوت است. ارز دیجیتال چیلیز را میتوانید در یکی از کیف پولهای زیر بصورت ایمن نگهداری کنید:

  • کیف پول تراست والت
  • کیف پول لجر نانو اس
  • کیف پول لجر نانو اکس

درباره روش نصب و راه اندازی تراست والت در مقالات قبلی به طور مفصل توضیح داده ایم اما درباره روش های نصب و راه اندازی کیف پول های سرد مانند ترزور و لجر نانو اس و نانو ایکس در آینده به طور مفصل مطالبی را ارائه خواهیم داد.

سخن آخر:

ارز دیجیتال چیلیز یا هر بلاکچین دیگری که امکان ایجاد دائوی غیر متمرکز را به کاربران خود میدهد،  درواقع دروازه ای رو به آینده بشریت است. آینده ای که همه چیز در آن بصورت غیر متمرکز و غیر مرکزی اداره میشود. تصمیم گیری ها از نتیجه رای گیری های ناشناس با تعداد آرای بسیار زیاد انجام میشود و هیچ قدرتی یارای آن را ندارد که یک طرفه بازی را به نفع خود تغییر دهد.  

ارز دیجیتال چیلیز چیست؟

چیلیز یک ارز دیجیتال مخصوص موضوعات ورزشی و ساخت توکن های طرفداری است.

از کجا چیلیز بخریم؟

چیلیز در بایننس و کوین بیس و نیز در صرافی چیلیز دات نت لیست شده است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.