آنچه در این مقاله می خوانیم

نایب بوکله، رئیس‌ جمهور السالوادور، در توییتر خود با انتشار تصویری از نسخه مفهومی تأسیسات استخراج بیت کوین این کشور که قرار است با برق تولید شده از انرژی آتشفشانی کار کند، رونمایی و اعلام کرد که ساخت این تأسیسات آغاز شده است.

استخراج بیت کوین با انرژی آتشفشان در السالوادور

استخراج بیت کوین با انرژی آتشفشان در السالوادور

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

6 تیر 1400

نایب بوکله، رئیس‌ جمهور السالوادور، در توییتر خود با انتشار تصویری، از نسخه مفهومی تأسیسات استخراج بیت کوین این کشور که قرار است با برق تولید شده از انرژی آتشفشانی کار کند، رونمایی کرد. به‌ گفته نایب بوکله، ساخت این تأسیسات آغاز شده است. وی همچنین در توییت خود نوشت که هش ریت‌ های پاک به‌ زودی به السالوادور می‌ آیند. این در حالی است که چندی پیش مجلس السالوادور لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی را  رسماً تصویب کرد.

نگاهی به جزییات طرح رئیس‌ جمهور السالوادور برای استخراج بیت کوین

نایب بوکله، پیش‌ تر به شرکت برق دولتی السالوادور دستور داده بود تا ایده استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آتشفشان‌ های این کشور را بررسی کند. ایده اصلی ساخت این تأسیسات استخراج در یک گفتگوی زنده توییتری به او اعلام شده بود. کشور السالوادور چیزی در حدود ۲۳ آتشفشان فعال دارد که از انرژی گرمای زیر زمین می‌ تواند برای تولید برق استفاده کرد. با وجود اینکه السالوادور یکی از کوچکترین کشورها در آمریکای مرکزی می باشد، اما در بین بزرگترین کشورهای تولیدکننده برق از انرژی‌ های زمین گرمایی است و چیزی در حدود یک‌ چهارم برق السالوادور، از این منابع تأمین می‌ شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.