آنچه در این مقاله می خوانیم

استرالیا قصد دارد با ارائه‌ی ارزهای دیجیتال خود پیشتاز این عرصه باشد و در بازار ارزهای دیجیتال حضوری پررنگ‌تر داشته باشد.

استرالیا به فکر ارائه‌ی ارزهای دیجیتال خود است

استرالیا به فکر ارائه‌ی ارزهای دیجیتال خود است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

20 آذر 1400

استرالیا قصد دارد با ارائه‌ی ارزهای دیجیتال خود پیشتاز این عرصه باشد و در بازار ارزهای دیجیتال حضوری پررنگ‌تر داشته باشد.به گزارش  Herald sun  استرالیا در حال بررسی توسعه‌ی ارزهای دیجیتال خود است تا سیستم پرداخت این کشور را اصلاح کند.

اصلاح سیستم پرداختی با کمک ارزهای دیجیتال محلی

دولت مردان استرالیا قصد دارند با عرضه‌ی ارزهای دیجیتال محلی این کشور تراکنشات بازار اقتصادی این کشور را کنترل کرده و با اجرای این طرح بخش اعظم مشکلات و نواقص این سیستم را در قالب یک طرح اصلاحی اصلاح کنند.

خزانه‌داری استرالیا

طرح اصلاحی توسط خزانه‌داری این کشور مطرح شده است و هدف اصلی آن گسترش و کنترل بازارهای اقتصادی وپرداخت‌های درون شبکه‌‌ای است ، به گفته‌ی فریدنبرگ وزیر خزانه داری استرالیا هدف اصلی این طرح کمک به حفظ حاکمیت سیستم‌های پرداختی است تا کشور از  این آشفته بازار اقتصادی خارج شود او در ادامه افزود اگر این نوع از سیستم‌های پرداختی فعلی که در بازار استفاده می‌شوند اصلاح نشوند باید منتظر عواقب بدی نظیر افزایش تورم اقتصادی باشیم، اصلاح نظام ساختاری پرداخت‌های بازار یکی از مهمترین اقدامات در پیش‌روی خزانه‌داری استرالیا است، ورود استرالیا به بازار یکی از مهمترین فرآیندهای است که می‌تواند به تسریع این اصلاح ساختاری مالی این کشور کمک کرده و جبران ضررهای آتی در این بازار معاملات باشد.

مرکز تحقیقاتی بانک مرکزی

 گفتنی است که چندی پیش نیز مرکز تحقیقاتی بانک مرکزی استرالیا اعلام کرده بود قرار است به زودی شناسایی و تحقیق این بازار را شروع خواهد کرد، یکی از سناتورهای ارشد این کشور اعلام کرده بود که استرالیا و مقامات ارشد آن نباید از حضور در این بازار و آشنایی با ابعاد آن بترسند و نسبت به تردید و ترس سرمایه‌گذاران در این صنعت هشدار داده بود.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.