آنچه در این مقاله می خوانیم

استیو هانکه، استاد دانشگاه جان هاپکینز اظهار کرد که ارزش فاندامنتال بیت کوین، صفر است و پذیرش بیت کوین در السالوادور بیشتر به کشورهایی مانند چین و روسیه کمک می‌ کند تا بتوانند دلارهای این کشور را با استفاده از بیت کوین به دست آورند.

استیو هانکه: پذیرش بیت کوین در السالوادور می‌ تواند سبب فروپاشی کامل اقتصاد این کشور شود

استیو هانکه: پذیرش بیت کوین در السالوادور می‌ تواند سبب فروپاشی کامل اقتصاد این کشور شود

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

3 تیر 1400

بعد از پخش شدن خبر تصویب لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی در السالوادور، سیاستمداران و اقتصاددانان مختلف در سراسر دنیا انتقاد هایی را نسبت به این طرح مطرح کردند؛ در یکی از تازه ترین اظهار نظرها استیو هانکه، اقتصاددان و استاد دانشگاه جان هاپکینز که سابقه ی ریاست بر گروه مشاوران اقتصادی دولت ریگان را در کارنامه خود دارد، کشور السالوادور را به دلیل پذیرش بیت کوین به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

نگاهی به صحبت های استاد دانشگاه جان هاپکینز دربارهی بیت کوین

این اقتصاددان آمریکایی اظهار کرد که ارزش فاندامنتال بیت کوین، صفر است و پذیرش بیت کوین در السالوادور بیشتر به کشورهایی مانند چین و روسیه کمک می‌ کند تا به راحتی بتوانند دلارهای این کشور را با استفاده از بیت کوین به دست آورند. او در این باره اظهار داشت:

این امکان وجود دارد که اقتصاد السالوادور دچار فروپاشی کامل شود، زیرا تمام دلارهای موجود در این کشور ممکن است از طریق بیت کوین جمع آوری شوند و در این کشور هیچ پولی باقی نماند. یادمان باشد آن‌ ها هیچ ارز داخلی ندارند. آن‌ وقت می‌ خواهید مثلاً کرایه تاکسی را با بیت کوین پرداخت کنید؟ مسخره است.

استیو هانکه،اقتصاددان واستاد دانشگاه جان هاپکینز

استیو هانکه در بخش دیگیری از صحبت های خود، با اشاره به اینکه ۷۰ درصد مردم السالوادور حساب بانکی ندارند گفت:

مشکل اصلی بیت کوین این است که به آسانی و ارزانی قابل تبدیل به پول واقعی نیست.

استیو هانکه،اقتصاددان واستاد دانشگاه جان هاپکینز

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.