آنچه در این مقاله می خوانیم

پت تومی اعلام کرد به رغم آن که می‌ داند پیشنهادهای FATF و FinCEN، برای جلوگیری از فعالیت‌ های غیرقانونی با ارزهای دیجیتال است، اما در صورت تصویب اثر مخربی بر بخش فین‌ تک، حریم خصوصی آمریکایی‌ ها و مبارزه با فعالیت‌ های غیرقانونی خواهند داشت.

اعتراض پت تومی به مقررات پیشنهادی FATF و FinCEN برای رمز ارزهای دیجیتال

اعتراض پت تومی به مقررات پیشنهادی FATF و FinCEN برای رمز ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

24 خرداد 1400

پت تومی، سناتور امریکایی در نامه‌ ای اعتراضی از جانت یلن خواست تا اصلاحات قابل توجهی در مقررات پیشنهادی شبکه مقابله با جرائم مالی یا همان FinCEN و توصیه‌ های گروه ویژه اقدام مالی یا همان FATF انجام دهد. وی در نامه‌ اش گفته است به رغم آن که می‌ داند پیشنهاد های FATF و شبکه مقابله با جرائم مالی، برای جلوگیری از فعالیت‌ های غیرقانونی با رمز ارزهای دیجیتال است، اما در صورت تصویب اثر مخربی بر بخش فین‌ تک، حریم خصوصی آمریکایی‌ ها و مبارزه با فعالیت‌ های غیرقانونی خواهند داشت.

نگاهی دقیق به صحبت های سناتور آمریکایی

پت تومی می‌ گوید ثبت تمامی معاملات رمز ارزهای دیجیتال فراتر از قانون‌ هایی است که برای معاملات با دلار آمریکا وضع شده است، وی همچنین معتقد است کاهش حریم خصوصی پیشنهاد شده توسط شبکه مقابله با جرائم مالی، می‌ تواند اثرات معکوسی به دنبال داشته باشد. پت تومی همچنین درباره ی توصیه نامه FATF نوشته است:

رهنمود‌ های FATF باعث می‌ شود معاملات از موسسات مالی مرتبط با رمز ارز دیجیتال فاصله بگیرند و این امر توانایی نهاد های قانونی در شناسایی و پیگیری فعالیت‌ های غیرقانونی را تضعیف می‌کند.

پت تومی، سناتور آمریکایی

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.