آنچه در این مقاله می خوانیم

ساکنان اطراف یک واحد استخراج بیت کوین در حاشیه دریاچه سنکا نیویورک معتقدند شرکت گرینیج، که برای استخراج بیت کوین از سوخت‌ های فسیلی استفاده می‌ کند، باعث آلودگی هوا و افزایش دمای آب این دریاچه شده است.

افزایش دمای آب یک دریاچه در ایالت نیویورک در پی استخراج بیت کوین

افزایش دمای آب یک دریاچه در ایالت نیویورک در پی استخراج بیت کوین

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

15 تیر 1400

ساکنان اطراف یک واحد استخراج بیت کوین در حاشیه دریاچه سنکا در شمال شهر نیویورک اظهار کرده اند که دمای آب این دریاچه به شدت بالا رفته است. ساکنان این منطقه معتقد هستند شرکت گرینیج، که برای استخراج بیت کوین از سوخت‌ های فسیلی استفاده می‌ کند، باعث آلودگی هوا و افزایش دمای آب دریاچه سنکا شده است.

نگاهی به جوابیه شرکت گرینیج در پی اعتراض ساکنان دریاچه سنکا به این شرکت

با وجود اعتراض ساکنان اطراف دریاچه سنکا، شرکت گرینیج تأکید کرد که فعالیت‌ های این واحد استخراج بیت کوین، مطابق با مجوزهای زیست محیطی ایالتی می باشد. مطابق با این مجوزها، شرکت گرینیج مجاز است که روزانه حدود ۵۲۶ میلیون لیتر از آب دریاچه سنکا بکشد و حدود ۵۱۱ میلیون آب به این دریاچه تخلیه کند؛ همچنین دمای آب تخلیه‌ شده به دریاچه سنکا در تابستان باید حداکثر ۴۲ درجه سانتی‌گراد و در زمستان حداکثر ۳۰ درجه سانتی‌گراد باشد. شرکت گرینیج ادعا مدعی است که دمای آب تخلیه‌ شده، تقریباً نصف مقادیر مجاز است؛ ولی ساکنان منطقه این ادعا را رد می‌کنند. لازم به ذکر است که شرکت گرینیج برای خنک نگه‌ داشتن ۸۰۰۰ ماینر خود، از آب دریاچه سنکا استفاده می‌کند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.