آنچه در این مقاله می خوانیم

اقتصاد دان برجسته محمد لاریان می گوید: بدترین توصیفی که فدرال رزرو می‌تواند از شرایط تورم فعلی آمریکا داشته باشد بکار بردن کلمه‌ی گذرا است.

اقتصاد‌ دان برجسته محمد لاریان از گزارش اخیر فدرال رزرو انتقاد کرد

اقتصاد‌ دان برجسته محمد لاریان از گزارش اخیر فدرال رزرو انتقاد کرد

زمان مطالعه: 2

26 آذر 1400

اقتصاد‌ دان برجسته شرکت خدمات مالی چند ملیتی آلمان محمد لاریان می گوید: بدترین توصیفی که فدرال رزرو می‌تواند از شرایط تورم فعلی آمریکا داشته باشد بکار بردن کلمه‌ی گذرا است. تورم گذار در حال حاضر در اقتصاد و بازار سرمایه فعلی معنی ندارد.

شاخص تحلیلی

پس از منتشر شدن گزارش شاخص قیمت مصرف کننده توسط اداره آمار ایالات متحده آمریکا هزاران توییت در شبکه‌های مجازی منتشر شد که از ناکارآمد بودن ‌ پیش بینی ها و سیاست گذاری‌های فدرال رزرو خبر می‌داد چرا که گویا تورم در حال حاضر اقتصاد آمریکا را در بر گرفته و به راحتی قابل لمس است.

شرایط بازار اقتصادی آمریکا

 علاوه برگزارشات ضد و نقیض از شرایط فعلی بازار اقتصادی آمریکا استدلال و سخنان دولت مردان فدرال رزور در مورد شرایط فعلی اقتصاد آمریکا منجر به اعتراض بسیاری از تحلیلگران اقتصادی نیز شده است. اقتصاد‌ دان برجسته و بسیار مشهور شرکت خدمات مالی چند ملیتی آلمان محمد لاریان می‌گوید: بدترین تعبیری که فدرال رزور می‌‎توانست از شرایط فعلی اقتصاد آمریکا توصیف کند و به کار ببرد همین کلمه گذرا است. افزایش سالانه‌ی شاخص قیمت مصرف کالاها یکی از شاخص ترین مواردی است که به چشم می‌خورد و نشان می دهد که شرایط فعلی حاکم بر اقتصاد آمریکا به این زودی ها گذرا نخواهد بود .

فدرال رزرو

این در حالی است که در آوریل ۲۰۲۱ اعضای کمیته بازار آزاد فدرال به مردم آمریکا در پاسخ به افزایش نرخ قیمت کالاهای مصرفی اعلام کرده بود که نرخ بهره نزدیک به صفر و خرید ماهانه ی اوراق ارزه ادامه خواهد داشت .

جرم پاول رئیس فدرال رزرو در سخنرانی اخیر خود اعلام کرده که شرایط تورم فعلی بسیار گذرا و موقتی خواهد بود این درحالی است که تحلیلگران بر این باورند سیاست های ضد تورمی بانک مرکزی تاثیر گذار نبوده و تنها موجب افزایش این نرخ شده است.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.