آنچه در این مقاله می خوانیم

تحلیلگران بر این باورند که یک ارز مشترک و رایج در آفریقا می‌تواند تجارت را گسترش و سطح درآمد مردم این کشور را پس از اپیدمی کرونا افزایش دهد.

اقتصاد رو به رشد آفریقا با یکپارچه‌سازی ارزهای دیجیتال

اقتصاد رو به رشد آفریقا با یکپارچه‌سازی ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

21 آذر 1400

تحلیلگران بر این باورند که یک ارز مشترک و رایج در آفریقا می‌تواند تجارت را گسترش و سطح درآمد مردم این کشور را پس از اپیدمی کرونا افزایش دهد. برخی از کارشناسان اقتصادی این کشور معتقد هستند که قاره آفریقا به یک ارز مشترک و یک بازار سرمایه یکپارچه برای تقویت تجارت نیاز دارد.

اهمیت بازار سرمایه

 کارشناسان اقتصادی آفریقا بر این باورند که برای تقویت تجارت و حفظ رشد بازار اقتصادی این کشور پس از بحران کوید _۱۹ به یک ارز دیجیتال مشترک همراه با یکپارچه سازی بازار نیازمند است چرا که سطح درآمد در این کشور و فقر در این کشور بالاخص پس از بحران کرونا در حال افزایش است نیمی از مردم این کشور کسب و کار خود را به خاطر کرونا از دست داده‌اند

بانک توسعه آفریقا

 بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده که توسط بانک توسعه آفریقا ADBG  کارشناسان این بانک ادعا می‎کند که سیستم و نظام مالی آفریقا نیاز به یک سیستم اصلاح مالی دارد. انوار حسون استاد ا امور مالی و مدیرعامل آژانس رتبه بندی غرب آفریقا در تحلیل های جدید خود بیان کرده است که  ارزهای دیجیتال مشترک پتانسیل کاهش و تثبیت بازار تجاری را دارند او در توییتی از تحلیل‎ ها بازار اقتصادی می گوید که ما نیازمند به یک ارز دیجیتال ثابت و مشترک داریم که برای تمامی کشورها قابل قبول باشد.و باید بستر سازی این کار را در سطح قاره  انجام دهیم چراکه ما تخصص لازم را برای اجرایی کردن این پروژه برای کمک به جریان حاکمیت و افزایش ثبات اقتصادی داریم این یک مسئله ملی است که نیاز به تصویب و برنامه ریزی و اجرا شدن به شکل  یکپارچه دارد.

رونق اقتصادی در آفریقا

ارزهای دیجیتال می‌توانند زمینه‎‌ ی گسترش تجارت را افزایش داده و فقر را ریشه کن کنند هاسون همچنین پیشنهاد کرد که  ارزهای دیجیتالی می‌توانند جایگزین مناسبی برای کسب درآمد از برخی موقوفات این قاره : طلا و سایر کالاها باشند، گفتنی است که چندی بیش نیز ثروتمندان این قاره اعلام کرده بودند که ارز دیجیتال و گسترش آن می‌تواند منجر به افزایش رشد اقتصادی این کشور شود.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.