آنچه در این مقاله می خوانیم

السالوادور و زیان 15 درصدی حاصل از افت شدید قیمت بیت کوین در این کشور که ناشی از کاهش قیمت بیت کوین به تازگی بسیار خبرساز شده است.

السالوادور و زیان حاصل از افت شدید قیمت بیت کوین

السالوادور و زیان حاصل از افت شدید قیمت بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

19 دی 1400

زیان ۱۵ درصدی السالوادور که ناشی از کاهش قیمت بیت کوین با توجه به شرایط فعلی این کشور بسیار خبرساز شده است.

سقوط بیت کوین

 با شروع کاهش نرخ قیمت بیت کوین  و سقوط آن به زیر ۴۴ هزارعلاوه بر زیان کلانی که بیشتر سرمایه گذاران متحمل شده اند برخی از کشورها که در مرکز تبادلات این ارز نیز بودند دچار ضرر و زیان شده اند السالوادور از جمله  کشورهایی است  که این ارز را به عنوان ارز قانونی خود تایید کرده بود که با سقوط شدید قیمت بیت کوین متحمل زیان ۱۵ درصدی شده است.

هشدار تحلیلگران به السالوادور

در زمان پذیرش بیت کوین در این کشور به عنوان ارز پایه‌ای و قانونی بسیاری از تحلیلگران و اقتصاددانان بزرگ جهان از جمله کارشناسان بانک مرکزی اتحادیه اروپا در مورد نوسانات بیت کوین و تاثیرگذاری آن بر شرایط داخلی کشور السالوادور بسیار تاکید و هشدار داده بودند.

نوسانات بیت و کوین و ضرر کلان سرمایه گذاران

 قیمت خرید بیت کوین درابتدای زمان خرید توسط این کشور ۵۰ هزار دلار بوده است نوسانات شدید بیت کوین و بازار کریپتو منجر به کاهش چشمگیر قیمت بیت کوین در زمان اصلاحیه بازار شده و درنتیجه‌ی این اصلاح منجربه سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۴۴ هزار دلار و افت و زیان سنگین به کشورهایی که این ارز را به عنوان پشتوانه‌ی اصلی پول ملی خود انتخاب کرده بودند شده است .

لایحه اجرایی برای خرید و فروش اوراق بیت کوین

رئیس جمهور السالوادور به تازگی خبری را در توییتر خود منتشر کرده است  مبنی براین که این کشور با کاهش رشد خرید بیت کوین مواجه شده است ، رئیس جمهور السالوادور بر این باور است که بیت کوین به زودی مسیر اصلی خود را پیدا خواهد کرد گفتنی است که چندی پیش دولت این کشور با تصویب ۲۰ لایحه اصلی نظارتی برای عرضه و خرید فروش بیت کوین در جهت ارائه اوراق بهادار را تصویب کرده است تا با اجرایی کردن آن فرآیند خیرد و فروش را تسهیل ببخشد.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.