آنچه در این مقاله می خوانیم

بعد از اعلام سیاست ها و سخت گیری های جدید دولت چین در قبال استخراج رمز ارز های دیجیتال در این کشور که واکنش منفی این بازار را به همراه داشت؛ بار دیگر انتشار مقاله ی جدیدی از سوی این کشور مبنی بر خطرات معامله رمز ارز های دیجیتال، جنجال آفرید.

انتشار مقاله علیه رمز ارز های دیجیتال از سوی دولت چین

انتشار مقاله علیه رمز ارز های دیجیتال از سوی دولت چین

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

9 خرداد 1400

بعد از سیاست های جدید دولت چین در قبال ماینینگ که واکنش منفی بازار رمز ارز های دیجیتال را به همراه داشت؛ این بار انتشار مقاله ای بر علیه رمز ارز های دیجیتال، بر روی وب سایت آژانس رسمی خبری دولت چین، موجب ایجاد موج منفی جدیدی در این بازار شد.

تصویر لوگو خبرگزاری شینهوا

جزییات مقاله ی خبرگزاری دولت چین علیه رمز ارز های دیجیتال

خبرگزاری شینهوا در مقاله خود به خطرات بارز تجارت رمز ارز های دیجیتال اشاره می کند. در ابتدا معاملات اهرمی که موجب ایجاد سود ها و ضرر های سنگینی می شود را مورد انتقاد قرار داده و با قرار دادن تصویری از صرافی بایننس به این نکته اشاره دارد که وجود امکان معاملات اهرمی با ضریب ۱۲۵ در برخی از پلتفرم ها، بسیار تکان دهنده می باشد. در بخش دیگری از این مقاله به سودهای عظیم و زودگذری اشاره شده است که نوسانات اخیر این بازار، سبب از دست رفتن سرمایه بسیاری از سرمایه‌گذاران شده است.

از ضرر از سرمایه‌ گذاران حرفه ای تا خطر دستکاری در بازار

خبرگزاری رسمی دولت چین در قسمت دیگری از مقاله ی خود به ذکر نمونه هایی از ضرر سرمایه گذاران کارکشته و حرفه ای بازار رمز ارز های دیجیتال پرداخته است که طبق نظر این مقاله تمام ثروت خود را در نوسانات هفته‌ های اخیر این در این بازار از دست داده‌ اند. این آژانس خبری همچنین به نکاتی از خطرات مربوط به دستکاری در بازار ارز های دیجیتال اشاره کرده است و در انتهای این مقاله به لزوم آموزش درباره ی این بخش به افراد و همنیطور الزام همکاری بین‌ المللی، جهت نظارت هر چه بیشتر بر بازار رمز ارز های دیجیتال پرداخته است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.