آنچه در این مقاله می خوانیم

اولگ دری‌ پاسکا، سرمایه‌ دار روس، ضمن انتقاد از رویکردهای بانک مرکزی این کشور در قبال ارزهای دیجیتال، اعلام کرده است که السالوادور با پذیرش بیت کوین به عنوان روشی برای پرداخت هزینه ها، راهی ساده را در پیش گرفته است.

انتقاد سرمایه‌ دار روس از بانک مرکزی روسیه بخاطر بی‌توجهی به بیت کوین

انتقاد سرمایه‌ دار روس از بانک مرکزی روسیه بخاطر بی‌توجهی به بیت کوین

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

28 خرداد 1400

بعد از خبر تصویب بیت کوین به عنوان پول ملی در السالوادور، فشار بر روی دولت های سراسر جهان برای تصویب قانونی مشخص در قبال رمز ارزهای دیجیتال بیشتر شد. به گونه ای که حتی هند احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی خبر داد. حال فشارها بر روی دولت روسیه جهت پذیرش رمز ارزهای دیجیتال بیشتر شده است به گونه ای که این بار، صدای سرمایه دار بزرگ روس درآمده است.

نگاهی به صحبت های اولگ دری‌ پاسکا

اولگ دری‌ پاسکا، سرمایه‌ دار بزرگ روس، از رویکردهای بانک مرکزی این کشور در قبال رمز ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین انتقاد کرده است. دری‌ پاسکا با اشاره به اقدام اخیر در السالوادور گفت:

حتی کشور کم‌ بضاعتی مانند السالوادور، نیازمندی به رمز ارزهای دیجیتال را درک کرده و با پذیرش بیت کوین به عنوان روشی برای پرداخت هزینه‌ ها، راهی ساده را در پیش گرفته است.

اولگ دری‌ پاسکا، سرمایه‌ دار بزرگ روس

بانک مرکزی روسیه پیش‌ تر نیز با انتقادهای نماینده مجلس دوما مواجه شده بود. فدوت تاماسوف رویکرد این بانک در قبال رمز ارزهای دیجیتال را کوته‌ بینانه خوانده و گفته بود:

یا آنها را می‌ پذیریم یا شکست خواهیم خورد.

فدوت تاماسوف

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.