آنچه در این مقاله می خوانیم

صندوق بین‌ المللی پول (IMF)، از تصمیم کشور السالوادور مبنی بر تصویب بیت کوین به‌عنوان پول قانونی اعلام نارضایتی کرده است و همچنین اعلام کرده است که این تصمیم مشکلات مالی و قانونی زیادی به همراه خواهد داشت.

انتقاد صندوق بین المللی پول از اقدام السالوادور در رابطه با بیت کوین

انتقاد صندوق بین المللی پول از اقدام السالوادور در رابطه با بیت کوین

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

21 خرداد 1400

چندی پیش و با انتشار خبر تصویب لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی کشور السالوادور، سر و صدای زیادی میان طرفداران رمز ارز های دیجیتال به پا شد و باعث تاثیر مثبت بر روی ارزش بیت کوین شد. بعد از السالوادور، هند نیز از احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی در این کشور خبر داد. اما حالا صندوق بین المللی پول در رابطه با این اقدامات اعلام نارضایتی کرده است.

علل نارضایتی صندوق بین المللی پول از زبان سخنگوی این نهاد

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، از نظر صندوق بین‌ المللی پول یا همان IMF، تصمیم کشور السالوادور مبنی بر تصویب بیت کوین به‌عنوان پول قانونی، مشکلات مالی و قانونی زیادی به همراه خواهد داشت. جری رایس، سخنگوی صندوق بین‌ المللی پول، با اشاره به اینکه این سازمان، تحولات را از نزدیک دنبال می کند، گفت:((دارایی‌ های دیجیتال ممکن است خطرات بزرگی در بر داشته باشند و اقدامات نظارتی موثر برای مقابله با آن‌ ها بسیار مهم می باشد.)) رئیس جمهور السالوادور نیز اعلام کرده است که روز پنجشنبه با صندوق بین‌ المللی پول درباره ی بیت کوین گفتگو خواهد کرد.کشور السالوادور از زمان پیروزی بوکله در انتخابات ریاست جمهوری در ماه مارس سال جاری میلادی، در حال مذاکره برای دریافت وامی ۱.۳ میلیارد دلاری از این نهاد بین‌ المللی است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.