آنچه در این مقاله می خوانیم

جک دورسی مدیر عامل توییتر، اَبَرتورم در راه اقتصاد آمریکا و کشورهای جهان، دورسی تغییرات اقتصادی آمریکا را یک هشدار برای سرمایه‌گذاران توصیف کرد

اَبَرتورم در راه اقتصاد آمریکا و کشورهای جهان

اَبَرتورم در راه اقتصاد آمریکا و کشورهای جهان

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

5 آبان 1400

جک دورسی مدیر عامل توییتر و اسکوئر از یک اَبَر تورم عظیم در آمریکا و کشورهای جهان خبر داد.

وی در توییت خود از تغییرات و دگرگونی‌های بسیار بزرگی که در اقتصاد آمریکا در آینده‌ای نه چندان دور رخ خواهد داد اظهار نگرانی کرد و به سرمایه‌گذاران اقتصادی در مورد آن هشدار داد. توییت مدیر عامل توییتر در حالی در مورد اَبَر تورم اقتصادی آمریکا منتشر شده است که نرخ تورم در این کشور به بالاترین سطح خود در ۳۰ سال گذشته رسیده است، در این بین سیاست‌گذاری‌های اشتباه دولت موجب تشدید این تورم در بازارهای اقتصادی شده است. به تازگی رئیس فدرال آمریکا اذعان داشته است که به احتمال زیاد فشارهای ناشی از تورم روبه افزایش خواهد بود و انتظار می‌رود که در چند سال آینده نیز نرخ رشد آن همچنان صعودی باشد .

مخالفان می‌گویند اَبَرتورم در آمریکا تخیلی بیش نیست

الکس گلدشتاین افسر استراتژی حقوق بشر در پاسخ به توییت جک دورسی در مورد پیش‌بینی او در باب اَبَرتورم در اقتصاد آمریکا گفت : کسانی که از این توییت شوکه شده‌اند در یک حباب رفاه اجتماعی هستند، 1/3 میلیارد نفر از مردم جهان تورم دو، سه و حتی چهار رقمی را تجربه کرده‌اند و کشورهایی نظیر: ترکیه، ایران، لبنان و… امروزه در بحرانی‌ترین شرایط اقتصادی خود قرار دارند.

تورم جهانی امروزه یکی از مهمترین بحران‌های حقوق بشر است چرا که شرایط زندگی انسان‌ها را با دشواری‌های بسیار زیادی همراه کرده است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.