آنچه در این مقاله می خوانیم

معاون فناوری بانک مرکزی اعلام کرده است که زیرساخت های لازم و مهم برای راه اندازی ارزهای دیجیتال ملی ایران یا همان ریال دیجیتال آماده شده است.

ایران ارز دیجیتال ملی را به زودی عرضه خواهد کرد.

ایران ارز دیجیتال ملی را به زودی عرضه خواهد کرد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

22 دی 1400

مهران محرمیان معاون فناوری بانک مرکزی اعلام کرده است که زیرساخت های لازم و مهم برای راه اندازی ارزهای دیجیتال ملی ایران یا همان ریال دیجیتال آماده شده است و اکنون برای اجرایی شدن نیازمند تصویب نهایی و تایید شورای پول و اعتبار است

بسترسازی برای ارائه ارز

 اقدامات فنی برای راه اندازی ارزهای دیجیتال ملی از چند ماه قبل  آغاز شده و اجرایی شدن آن در حال حاضر نیاز به تایید نهایی دارد. محرمیان افزود در حال حاضر قوانین جدید نوشته شده توسط مجلس و کارشناسان به بانک مرکزی جهت تایید و تصویب نهایی ارسال شده است تا نظرات بانک مرکزی در قالب شورای پول و اعتبار بررسی شود و در صورت نیاز اصلاح گردد.

توانمندسازی ایران در راستای راه اندازی ارزهای دیجیتال

 وی در ادامه افزود اکنون در حال نهایی کردن نظرات اصلاحی و بررسی جز به جز قوانین اجرایی در این شورا می باشیم و امیدواریم با ادامه همین روند تا پایان سال جاری ارز ریال دیجیتال را عرضه کنیم گفتنی است که چندی پیش رئیس بانک مرکزی اعلام کرده بود که یکی از مهمترین دستور کارهای فعلی این نهاد بررسی زیرساخت های مهم و تدوین دستورالعمل های مورد نیاز برای اجرایی کردن این ارز است بر اساس گفته نشریه ی بین المللی Central Bank بررسی های اولیه نشان می دهد که بانک مرکزی ایران توانایی راه اندازی ارز ملی خود را دارد.

چارچوب بندی ارز دیجیتال ملی پروسه‌ای طولانی است

محرمیان در پاسخ به سوال که چرا با وجود گذشت یک سال سیاست گذاری بر روی ارزهای دیجیتال هنوز محدودیت خاصی برای ارائه این ارزها ارائه نشده است این گونه پاسخ داد که بحث ارزهای دیجیتال یک موضوع چند وجهی و پیچیده است که هنوز در جهان فعلی ابعاد بسیار پیچیده ای دارد و نباید انتظار داشت که ایران بتواند بسترهای لازم را فراهم آورد.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.