آنچه در این مقاله می خوانیم

ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که شرکت سازنده خودروهای الکتریکی تسلا زمانی شروع به پذیرش مجدد پرداخت‌ های بیت کوینی می‌ کند که تأیید شود استخراج‌ کنندگان این ارز دیجیتال از انرژی‌ های پاک استفاده می‌ کنند.

ایلان ماسک: با بهبود زیست‌ محیطی استخراج بیت کوین، تسلا مجدداً بیت کوین را می‌ پذیرد

ایلان ماسک: با بهبود زیست‌ محیطی استخراج بیت کوین، تسلا مجدداً بیت کوین را می‌ پذیرد

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

24 خرداد 1400

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس، در پاسخ به انتقاد از او به خاطر دست‌ کاری قیمت بیت کوین، گفت که شرکتش تنها زمانی اقدام به پذیرش پرداخت از طریق بیت کوین خواهد کرد که حدود ۵۰ درصد از مصرف انرژی استخراج آن، از انرژی‌ های تجدید پذیر باشد. کوین تلگراف در گزارش خود می نویسد، ایلان ماسک گفت که شرکت سازنده ی خودرو های الکتریکی زمانی شروع به پذیرش مجدد پرداخت‌ های بیت کوینی می‌ کند که تأیید شود استخراج‌ کنندگان (ماینرها) این رمز ارز دیجیتال از انرژی‌ های پاک استفاده می‌ کنند. این اظهارات ایلان ماسک روزنه امیدی برای بازار رمز ارز های دیجیتال بود مبنی بر اینکه ترس، بلاتکلیفی و تردیدی که پیرامون دارایی‌ های دیجیتال ایجاد شده بود، احتمالاً به‌زودی فروکش خواهد کرد.

تصویر ایلان ماسک در کنار خودرو تسلا

اتهام زنی مدیرعامل شرکت سیگنیا به ایلان ماسک

به تازگی ماگدا ویرزیکا، مدیرعامل شرکت سیگنیا، اتهام‌ هایی را علیه ایلان ماسک منتشر کرده بود. ویرزیکا از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یا همان SEC خواسته است که درباره ی دستکاری قیمت بیت کوین توسط ایلان ماسک تحقیق کند. ویرزیکا ایلان ماسک را متهم کرده است که آگاهانه قیمت بیت کوین را بالا برده تا فقط بخش بزرگی از دارایی خود را در اوج بفروشد. ایلان ماسک نیز روز یکشنبه در پاسخ نوشت:

این موضوع صحت ندارد. کمپانی خودروسازی تسلا فقط حدود ۱۰ درصد از دارایی بیت کوین خود را فروخت تا تأیید کند که بیت کوین به‌ راحتی و بدون جابجا کردن بازار نقد می‌شود.

ایلان ماسک

پیش‌تر نیز گزارش شده بود که ایلان ماسک در ماه آوریل اذعان کرد که کمپانی تسلا برای اثبات نقد شوندگی بیت کوین به‌عنوان جایگزینی برای پول نقد، بخشی از دارایی‌ های بیت کوین خود را فروخته است. ماسک یک ماه پیش از آن تأیید کرده بود که شرکت تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین به ترازنامه خود افزوده و این ارز دیجیتال را به‌عنوان پرداخت برای خودروهای خود خواهد پذیرفت.

توضیح ایلان ماسک از زمان احتمالی ازسرگیری پذیرش بیت کوین

با ابراز نگرانی ایلان ماسک از مصرف انرژی بیت کوین، پذیرش این رمز ارز دیجیتال به‌عنوان یک راهکار پرداخت در تسلا عمری کوتاه داشت. او در ۱۲ ماه مه سال میلادی جاری توییت کرد که شرکتش به دلیل استفاده فزاینده از سوخت‌های فسیلی توسط شبکه بیت کوین، دیگر پرداخت این ارز دیجیتال را نمی‌ پذیرد. توییت ایلان ماسک همزمان بود با انبوهی از اخبار منفی در مورد مصرف انرژی بیت کوین، سیاست دولت چین برای ممنوعیت استخراج بیت کوین و بروز نشانه‌ های ضعف در صعود طولانی‌ مدت رمز ارزهای دیجیتال. این چرخه اخبار منجر به بروز یکی از دردناک‌ ترین دوره‌ های بیت کوین شد که از اواسط ماه آوریل تا اواسط ماه مه با کاهش ۵۴ درصدی به اوج خود رسید. مدیرعامل تسلا روز یکشنبه زمینه را برای مشخص کردن زمان ازسرگیری پذیرش بیت کوین توسط این شرکت آماده کرد. او در ادامه توییت خود اینگونه نوشت:

وقتی تأیید شود که ماینر های بیت کوین، مقدار معقولی انرژی پاک در حدود ۵۰ درصد استفاده می‌ کنند و روند آینده آن مثبت است، تسلا پذیرش تراکنش‌ های بیت کوینی را از سر خواهد گرفت.

ایلان ماسک

این در حالی است که روز گذشته شورای استخراج بیت کوین بدون ایلان ماسک فعالیت خود را آغاز کرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.