آنچه در این مقاله می خوانیم

سخنگوی بانک جهانی اعلام کرد که دولت السالوادور برای دریافت کمک در راستای پذیرش بیت کوین به ما مراجعه کرد، اما این چیزی نیست که بانک جهانی با توجه به مسائل مرتبط با محیط زیست و شفافیت بتواند از آن پشتیبانی کند.

بانک جهانی درخواست کمک السالوادور در جریان پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی را رد کرد

بانک جهانی درخواست کمک السالوادور در جریان پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی را رد کرد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

28 خرداد 1400

چندی پیش مجلس السالوادور لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی را تصویب کرد و پس از آن مخالفان و موافقان بسیاری با این لایجه در این کشور، پدید آمد. اما دولت السالوادور و علی الخصوص رئیس جمهور آن که مصمم به اجرای این طرح بود، از بانک جهانی درخواست کرد تا به این کشور در جریان روند پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی کمک کند، اما حالا خبر می رسد که بانک جهانی این درخواست را رد کرده است.

نگاهی به سخنان سخنگوی بانک جهانی در رابطه با رد درخواست السالوادور

سخنگوی بانک جهانی درباره رد درخواست کشور السالوادور، اعلام کرده است:

دولت السالوادور برای دریافت کمک در راستای پذیرش بیت کوین به ما مراجعه کرد، اما این چیزی نیست که بانک جهانی با توجه به مسائل مرتبط با محیط زیست و شفافیت بتواند از آن پشتیبانی کند.

سخنگوی بانک جهانی

با این حال بانک جهانی اعلام کرد که حاضر است در زمینه ی شفافیت ارزی و مسائل رگولاتوری به این کشور کمک کند. لازم به ذکر است که قبل تر نیز، صندوق بین‌ المللی پول هم واکنشی تقریباً مشابه با بانک جهانی، به دولت السالوادور نشان داده بود و ممکن است صندوق بین‌ المللی پول، از پرداخت وام به این کشور خودداری کند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.