آنچه در این مقاله می خوانیم

Janet yellen می‌گوید بانک مرکزی هنوز تصمیمی در مورد دلار و ارزهای دیجیتال و ارائه ی آن‌ها به عنوان یک ارز رسمی برای بازار کریپتو نگرفته است.

بانک مرکزی آمریکا هنوز تصمیمی برای ارائه‌ی ارزهای دیجیتال نگرفته است

بانک مرکزی آمریکا هنوز تصمیمی برای ارائه‌ی ارزهای دیجیتال نگرفته است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

16 آذر 1400

وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید تصمیمی در مورد ارزهای دیجیتال و ارائه آنها توسط بانک مرکزی نگرفته شده است.

Janet yellen وزیر خزانه داری آمریکا می‌گوید بانک مرکزی هنوز تصمیمی در مورد دلار و ارزهای دیجیتال و ارائه ی آن‌ها به عنوان یک ارز رسمی برای بازار کریپتو نگرفته است.

وزیر خزانه داری آمریکا

وزیر خزانه داری آمریکا جانت یلن در مصاحبه‌ی با رویترز می‌گوید: نظری در مورد اینکه آیا فدرال رزرو باید دلار دیجیتال را ارائه کند ندارد او می‌گوید این تصمیم نیازمند اتفاق نظر بین کاخ سفید و بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا است چرا که این تصمیم بسیار بزرگی است و نیاز به بررسی و نکته سنجی بسیاری دارد.

مزایا و معایب ارزهای دیجیتال

وزیر خزانه داری آمریکا معتقد است که باید جوانب کار و معایب و مزایای یک ارز دیجیتال که توسط بانک مرکزی ارائه می‌شود سنجیده شود سپس با توجه به تاثیر که می تواند بر سیستم نظام بانکی داشته باشد در مورد آن تصمیم گیری شود به گزارش مرکز ژئواکونومیک شورای آتلانتیک ۸۷ کشور، در حال  بررسی ارزهای دیجیتال برای تایید هستند.

آمریکا از زیر بار تصمیم گیری فرار می‌کند

لئونارد برنارد رئیس مالی  فدرال رزرو از این مرکز درخواست کرده است که فوراً در مورد ارزهای دیجیتال تصمیم گیری کنند او در ماه جولای اعلام کرد که نمی‌تواند بفهمد که چرا ایالات متحده آمریکا به طور فعال ارز دیجیتال بانک مرکزی را توسعه و هدایت نمی‎کند درحالی که چین و سایر کشورها در حال گسترش ارزهای ملی خود برای به دست آوردن یک سود کلان هستند. رئیس جمهور جو بایدن باید در مورد بازار ارز های دیجیتال بیشتر فعالیت کند  و بیشتر در این عرصه ظاهر شود  چرا که امروزه گسترش این حوزه و توسعه ابعاد آن یکی از مهمترین و ضروری ترین مسائل کشور است که می تواند به اقتصاد فعلی آمریکا کمک کند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.