آنچه در این مقاله می خوانیم

بانک مرکزی در حال آماده سازی زیر ساخت‌ها برای استفاده از مستر کارت، مایکل میباخ گفت: ما آمادگی اجرایی برنامه‌های بانک مرکزی را داریم.

بانک مرکزی در حال آماده سازی زیر ساخت‌ها برای استفاده از مستر کارت

بانک مرکزی در حال آماده سازی زیر ساخت‌ها برای استفاده از مستر کارت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

7 آبان 1400

مایکل میباخ مدیر عامل مستر کارت در طی تماس تلفنی با سرمایه‌گذاران و مدیران ارشد این سازمان شرایط بازار ارزهای دیجیتال را بسیار مثبت توصیف کرد و افزود که امسال شاهد رشد بی‌سابقه‌ی تعداد مشتریان و حجم معاملات بودیم  و چندین قرارداد مشارکتی برای ارائه‌ی خدمات به شرکت‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال داشته‌ایم که به توسعه شبکه و ارائه‌ی خدمات بیشتر به مشتریان منتهی شده است. مایکل میباخ در مورد دیدگاه خود در باب بازار ارزهای دیجیتالی و قرار داد مشترک شرکت مستر کارت با بانک مرکزی نیز گفت :

ما در این برهه از زمان احتمال می‌دهیم که فعالیت درگاه‌های پرداختی دولت افزایش پیدا کند و قرارداد همکاری با بانک مرکزی می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و گسترش ارزهای دیجیتال و ارائه خدمات به درگاه‌های پرداخت باشد.

گسترش مستر کارت

مایکل میباخ، ما می‌خواهیم این کار را در قالب یک شبکه‌ی زنجیره‌ی هوشمند با کمک بانک مرکزی انجام دهیم قبلاً آمادگی خود را برای انجام این کار اعلام کرده‌ایم تا زمانی که دولت آماده ارائه‌ی خدمات دلاری نباشد ما به اجبار باید تسویه حساب‌های خود را بر پایه یورو محاسبه کنیم، میباخ در ادامه به نقش مستر کارت در ایجاد یک فضای امن برای بانک‌های دولتی و خصوصی اشاره کرد و به بسترسازی برای افزایش خدمات و سرعت پرداخت‌های شبکه‌ای در این یک سال تاکید کرد. طبق آمار   Statistica مستر کارت در سال گذشته با 113 میلیارد تراکنش در سراسر جهان رتبه ی سوم را بعد از  Visa با 188 میلیارد تراکنش و  Union با 151 میلیارد تراکنش به خود اختصاص داده است. به تازگی مستر کارت تمایل بسیاری زیادی برای گسترش فعالیت‌های خود در بازارهای ارز دیجیتالی پیدا کرد و در همین راستا به قراردادی را با بانک Bakkt  برای ارائه خدمات به مشتریان بازارهای ارز دیجیتال امضاء کرده است .

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.