آنچه در این مقاله می خوانیم

 بانک مرکزی روسیه مخالفت خود را با سرمایه گذاری در عرصه های دیجیتال با توجه به نوسانات شدید این بازار و ریسک شدید این بازار اعلام کرده است  .

بانک مرکزی روسیه ابزار لازم را برای محدود کردن سرمایه گذاری در بازار کریپتو دارد

بانک مرکزی روسیه ابزار لازم را برای محدود کردن سرمایه گذاری در بازار کریپتو دارد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

1 دی 1400

 بانک مرکزی روسیه مخالفت خود را با سرمایه گذاری در عرصه های دیجیتال با توجه به نوسانات شدید این بازار و ریسک شدید دارایی های دیجیتال به عنوان یکی از مهم‌ترین دلیل عدم تایید این بازار اعلام کرده است  .

فرماندار روسیه بانک مرکزی بخواهد می‌تواند بازار ارزهای را ممنوع

یکی از فرمانداران روسیه اخیراً اعلام کرده که این بانک برای تنظیم شرایط بازار ارزهای دیجیتال، اهرم های لازم را در دست دارد، فرماندار روسیه اصرار دارد که بانک روسیه  اگر بخواهد می‌تواند سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را محدود کند .

علت مخالفت بانک مرکزی روسیه

وی اعلام کرده است که رئیس بانک مرکزی در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین اخیراً بیان کرده که از سرمایه گذاری مردم روسیه در بازار کریپتو نه تنها اعلام رضایت نمی کند بلکه استقبالی نیز از آن صورت نمی‌گیرد، وی نوسانات بالقوه این بازار را یکی از مهمترین دلایل برای تایید نکردن بازار ارز دیجیتال می داند.

شرایط نابه سامان بازار ارز

رئیس این بانک بر این باور است که ارزهای دیجیتال می توانند یک شبه سقوط کنند و دارایی سرمایه‌گذاران را نابود کنند بانک مرکزی  اعلام کرد که بهترین سرمایه گذاری نمی‌تواند  صنعت ارز باشد چرا که ریسک و خطر های پیرامون آن را نیزباید  در نظر گرفت و در ادامه افزود که بانک فدرال روسیه ابزار لازم برای محدود کردن و همچنین ممنوعیت ارزهای دیجیتال را در دست دارد.

بازار ارزهای دیجیتال از نگاه بانک مرکزی

سرمایه‌گذاران باید بدانند که خطر سقوط و کاهش دارایی در این بازار همیشه همراه آنها است و می‌توان گفت که این بانک یکی از بزرگترین مخالفان سرمایه گذاری و گسترش بازار ارز های دیجیتال  این کشور است این در حالی است که گزارش ها نشان می دهد استقبال مردم روسیه از این بازار بسیار زیاد است همچنین باید در نظر داشت ارز ملی این کشور در حال حاضر با سرعت بسیار زیاد در حال توسعه است

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.