آنچه در این مقاله می خوانیم

بانک مرکزی روسیه ارائه‌‌ی خدمات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال را رد کرد، این بانک می‌گوید: که چنین پیشنهادهایی در تضاد با منافع مالی کشور است.

بانک مرکزی روسیه ارائه‌‌ی خدمات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال را رد کرد

بانک مرکزی روسیه ارائه‌‌ی خدمات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال را رد کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

18 آذر 1400

  بانک مرکزی روسیه مخالفت خود را با ارائه خدمات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال اعلام کرد.  مقام ارشد نظارتی این بانک می‌گوید: معتقدیم که چنین پیشنهادهایی در تضاد با منافع و حفظ دارایی های سرمایه گذاران است و می‌تواند بسیار برای سرمایه‌گذاران پر خطر باشد

بانک مرکزی روسیه

 بانک مرکزی روسیه می‎گوید که تمایلی برای اجازه دادن به بانک های محلی در جهت ارائه‌ی خدمات مالی برای دارایی‌های ارزهای دیجیتال ندارد. بانک مرکزی روسیه که به علت سرسخت بودن در برابر بازار ارز دیجیتال شهرت پیدا کرده است درخواست اعضای بخش مالی برای ارائه مجوز در جهت خدمات رسانی به مشتریان در بازار ارزهای دیجیتال را رد کرده است.

رگولاتورهای بانک روسیه

تنظیم کنندگان بازار ارز دیجیتال در جلسه‌ای با نمایندگان بازار ارزهای دیجیتال در مورد  چشم انداز این بازار به شکل کلی بحث کردند. براساس اطلاعات منتشر شده هنوز مشخص نیست که آیا کسب و کارهای مالی اجازه‌ی سرمایه‌گذاری در این بازار را خواهند داشت یا خیر؟ چرا که با توجه به قوانین سختگیرانه‌ی دولت  فدرال روسیه هنوز معلوم نیست که زیان بانکی برای فعالان این حوزه به وجود خواهد آمد یا خیر

ارز دیجیتال روسیه

گفتنی است که بانک مرکزی این کشور در چند هفته‌ی گذشته تلاش های بسیار زیادی برای گسترش ارز دیجیتال روبل کرده است و بسیاری از تحلیلگران بر این باورند این بانک بیشتر در تلاش است که ارز دیجیتال این کشور را تایید و گسترش دهد چرا که هیچ یک از این قوانین سختگیرانه برای ارز دیجیتال محلی خود این کشور اعمال نشده است  و بیشترین محافظه کاری دولت این کشور برای تراکنشات بیت کوین و ارزهای مشابه آن است و مقامات دولتی روسیه همچنان بر این موضوع  تاکید داردن که ارزهای دیجیتال نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای پول این کشور باشد.گفتنی است بانک مرکزی روسیه قبلا اعلام کرده بود که قرار نیست اجازه‌ی گسترش این صنعت را بدهد و زمانی می‌پذیرد که بتواند بر آن نظارت کنند چرا که صنعت کریپتو در کنار سودآوری کلان می تواند موجب افزایش تورم نیز شود .

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.