آنچه در این مقاله می خوانیم

بیانیه منتشر شده در سایت بانک مرکزی کشور پرتغال، نشان می دهد که این نهاد مجوز عملیاتی دو صرافی مستقر در شهرهای لیسبون و براگا را صادر کرده است و این کشور تنها قوانین مرتبط با تأمین مالی تروریسم و پولشویی را بر ارزهای دیجیتال اعمال می‌ کند.

بانک مرکزی پرتغال اولین مجوز برای صرافی‌ های داخلی این کشور را صادر کرد

بانک مرکزی پرتغال اولین مجوز برای صرافی‌ های داخلی این کشور را صادر کرد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

3 تیر 1400

این روزها دولت ها و حکومت های کشورهای مختلف در سراسر جهان، به دنبال رسیدن به سیاستی و قانونی واحد در قبال خرید و فروش و بازار رمز ارزهای دیجیتال، هستند. برای نمونه چندی پیش مجلس السالوادور لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی را تصویب کرد؛ اما در مقابل، دولت کره ی جنوبی قوانین محدودکننده ی جدیدی را در رابطه با صرافی‌ های رمز ارز دیجیتال وضع نمود. اما امروز بانک مرکزی کشور پرتغال نخستین مجوزها برای صرافی‌ های محلی رمز ارز دیجیتال در این کشور را صادر کرد.

نگاهی به بیانیه بانک مرکزی پرتغال

بیانیه موجود در سایت بانک مرکزی پرتغال نشان می‌ دهد که این نهاد، مجوز عملیاتی دو صرافی مستقر در شهرهای لیسبون و براگا را صادر کرده است. پدرو بورخس، مدیر اجرایی صرافی کریپتولوخا در لیسبون که نخستین مجوز را دریافت کرده است، درباره این رویداد می‌گوید:

مسیری طولانی بود؛ اولین صرافی تحت نظارت در پرتغال معنای زیادی دارد.

پدرو بورخس، مدیر اجرایی صرافی کریپتولوخا لیسبون

لازم به ذکر است که پرتغال درباره رمز ارزهای دیجیتال، تنها قوانینی مرتبط با تأمین مالی تروریسم و پولشویی اعمال می‌ کند و مقررات آن‌ ها در این حوزه به بازار و ساز و کارهای آن کاری ندارد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.