آنچه در این مقاله می خوانیم

بانک‌های نیجریه حساب‌های مشتریان کریپتو را ردیابی می‌کنند، دولت نیجریه ورود و خروج حساب‌هایی با تراکنشات سنگین ارزهای دیجیتال بررسی خواهدکرد.

بانک های نیجریه حساب‌های مشتریان کریپتو را ردیابی می‌کنند.

بانک های نیجریه حساب‌های مشتریان کریپتو را ردیابی می‌کنند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

23 آبان 1400

بانک مرکزی نیجریه ورودی و خروجی حساب‌‌های بزرگ کشور را که مرتبط با ارزهای دیجیتال  است بررسی خواهند کرد.

ردیابی حساب‌های کریپتو

دولت کشور نیجریه در طی یک ابلاغیه به بانک مرکزی نظارت و ردیابی بر روی حساب ها و دارایی های پر تراکنش ارزهای دیجیتال را آغاز کرده است این اقدام که به دستور بانک مرکزی برای تمام بانک‌های کشور نیجریه صادر شده است تمامی بانک ها را مجاز به بررسی و تحت کنترل قرار دادن  حساب‌های کاربران می‌کند. طبق گزارش‌های اعلام شده اخیراً بانک مرکزی نیجریه حساب های مربوط به دو سرمایه گذار که تراکنشات کلان در بازار ارز دیجیتال داشته‌اند را مسدود کرده است.

گزارش نشریه محلی نیجریه در مورد نحوه ردیابی حساب‌های کریپتو

طبق گزارشات نشریه محلی Leadership به کارمندان بانک‌های  محلی  نیز دستور داده شده است که حساب های که حجم تراکنش‌های قابل توجه در بازار های ارز دیجیتال دارند مورد بررسی قرار دهند، این در حالی است که رئیس جمهور  نیجریه چند روز پیش در توییت از ارز دیجیتال نیجریه به نام (e-niera) رونمایی کرده بود و اعلام کرده بود که قوانین ناظر بر بازارهای ارز دیجیتال را بهبود خواهد بخشید، او در توییتر خود ارز دیجیتال را یک منبع بسیار غنی برای کشور و کنترل تورم  و از همه مهمتر افزایش استقلال مالی بانک مرکزی معرفی کرده بود. در این ابلاغیه تاکید شده است.

اما چرا ردیابی حساب‌های کریپتو

اما چرا نیجریه که تا چند ماه پیش اعلام کرده بود قوانین نظارتی بر روی بازارهای ارز دیجیتال را تسهیل خواهد کرد اکنون مغایر با گفته‌های دولتی عمل می‌کند به گفته بیشتر تحلیلگران این بررسی ها و قوانین بسیار سختگیرانه بیشتر می‌تواند به علت کسب مالیات و افزایش درآمدهای دولتی باشد  به نظر می‌رسد که دولت نیجریه نیز مانند: آمریکا و سایر کشورها در صدد آن است که علاوه بر درآمدزایی از ارزهای  محلی یکسری درآمد زایی ها از مالیات های سنگین به خصوص حساب‌هایی با تراکنشات بالا نیز داشته باشد.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.