آنچه در این مقاله می خوانیم

عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شایعات مربوط به برکناری اش را رسما تایید کرد و بدین ترتیب سید حمید پور محمدی، معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه به ریاست بانک مرکزی منصوب شد.

برکناری همتی از ریاست بانک مرکزی

برکناری همتی از ریاست بانک مرکزی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

9 خرداد 1400

عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، در کلاب هاوس در پاسخ به سوال یکی از کاربران، مبنی بر شایعات برکناری وی از سمت ریاست بانک مرکزی؛ این شایعات را رسما تایید کرد و بدین ترتیب سید حمید پور محمدی، معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه به ریاست بانک مرکزی منصوب شد.

اظهارات عبدالناصر همتی در کلاب هاوس

همتی درباره ی علت برکناری اش از ریاست بانک مرکزی؛ در کلاب هاوس گفت:((رئیس جمهور گفتند اگر می‌خواهید در انتخابات بمانید نمی‌توانید رئیس بانک مرکزی بمانید؛ چون بر روی مسائل پولی و ارزی تأثیر می‌ گذارد. البته من گفتم که فعالیت‌های انتخاباتی تأثیری ندارد ولی جنابعالی صاحب اختیار هستید. البته شنیده‌ ام با برخی اقتصاددان‌ ها هم صحبت کرده‌اند برای جانشینی؛ باید صبر کنیم ببینیم که ایشان چه تصمیمی خواهند گرفت. دو روز است که در بانک مرکزی نیستم و آقای دکتر کمیجانی، قائم‌ مقامم؛ کارهای بانک مرکزی را انجام می‌دهد. تمام اختیارات را به آقای کمیجانی واگذار کرده‌ام.))

در پی این تغییرات در صندلی ریاست بانک مرکزی و برکناری عبدالناصر همتی از ریاست آن، نرخ دلار با اندکی افزایش در بازار آزاد همراه شده است و در محدوده ی ۲۴,۳۰۰ تومان خرید و فروش می شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.