آنچه در این مقاله می خوانیم

شرکت نرم افزاری لاین پلاس یک پلتفرم بلاک‌چینی برای عرضه رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی کشورهای مختلف طراحی کرده است؛ این پلتفرم منبع باز یا همان Open-Source، لاین بلاک‌ چین فایننس نام دارد.

بلاک‌ چین لاین برای عرضه CDBC ها به کمک بانک‌های مرکزی آسیایی خواهد آمد

بلاک‌ چین لاین برای عرضه CDBC ها به کمک بانک‌های مرکزی آسیایی خواهد آمد

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

21 تیر 1400

شرکت نرم افزاری لاین پلاس که با نشان LINE PLUS شناخته می‌شود و تحت مالکیت شرکت خوشه‌ای سافت بنک کشور ژاپن قرار دارد، یک پلتفرم بلاک‌چینی برای عرضه رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی کشورهای مختلف طراحی کرده است. این پلتفرم منبع باز یا همان Open-Source، لاین بلاک‌ چین فایننس نام دارد و مدعی شده است که رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در آسیا بسیار موفق خواهند بود و در حال مذاکره با بانک‌های مرکزی آسیایی برای عرضه CBDC آن‌ها در بلاک‌چین خود می‌باشد.

نگاهی دقیق‌تر به لاین بلاک‌چین فایننس

بلاک‌چین لاین به صورتی طراحی شده که بتواند پاسخگوی نیازهای مختلف و متفاوت بانک‌های مرکزی باشد و هر توسعه دهنده می‌تواند در صورت لزوم قابلیت‌های جدیدی را مطابق نیازهای خود، به آن اضافه کند؛ این پلتفرم همچنین از قوانین مرتبط با احراز هویت مشتریان و قوانین ضد پولشویی تبعیت می‌کند. لازم به ذکر است که لاین بلاک‌چین فایننس، بر روی شبکه Cosmos SDK ساخته شده است که چارچوبی برای ساخت بلاک‌چین‌های اثبات سهام می‌باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.