آنچه در این مقاله می خوانیم

بهینه شدن کامل بیت کوین با کمک خنک کننده تا سال 2030، استفاده از خنک کننده‌ها می‌تواند گرمای ناشی از استخراج بیت کوین را کاهش دهد.

بهینه شدن کامل بیت کوین با کمک خنک کننده تا سال 2030

بهینه شدن کامل بیت کوین با کمک خنک کننده تا سال 2030

زمان مطالعه: 2 دقیقه

7 آبان 1400

بیت کوین تا سال 2030 سبز می‌شود.

هاس مک کوک عضو شورای استخراج بیت کوین ( BTC)  در گفت و گو با سایت خبری کوین تلگراف گفت: باید به استخراج بیت کوین با کمک منابع تجدید پذیر کمک کرد تا بهینه شده و گرمای ناشی از استخراج آن به صفر برسد. مک کوین بر این باور است که  پیشرفت‌های صنعت می‌تواند کمک خوبی برای کاهش گرمایی تولید شده ناشی از استخراج آن باشد . استفاده از خنک کننده‌های قوی ASICS  می‌تواند گرمای ناشی از استخراج را جذب و کنترل کند

استفاده از خنک کننده‌ها

بکار بردن خنک کننده ها می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری استخراج شود. در اوایل این ماه شرکت بزرگ استخراج بیت کوین Riot Blockchain  اعلام کرد که در حال توسعه 200 مگاوات زیر ساخت تاسیسات whinstone با کمک خنک کننده‌ها است. براساس نتایج اولیه آزمایش خنک کننده‌ها این شرکت انتظار دارد نرخ هش به 25 درصد و عملکرد ASICS تا 50 درصد افزایش پیدا کند. برایان رومل یکی از مهندسان طرح Around the coin  در 29 اکتبر عکسی از یک دکل استخراج بیت کوین در کنار خنک کننده‌ها در توییت خود منتشر کرد و اعلام کرد که با شناور کردن ماینر‌ها در خنک کننده‌ها می‌توان گرما و نویز را تا 95 درصد کاهش داد و گرمای تولید شده را به برق تبدیل کرد وی افزود بیت کوین تا سال 2024 صد درصد سبز و بهینه کامل خواهد شد اما مک کورک این پیش‌بینی را خیلی خوشبینانه خواند و ادعا کرد که تا سال 2024 نهایتاً گازهای گلخانه‌ای به کمترین حالت پایدار خود برسند و در سال 2030 کاملاً تولید و استخراج بیت کوین با کمک پیشرفت‌های صنعت و فناوری سبز و بهینه شود. مک کوک استفاده از خنک کننده‌های همه جانبه را تنها راه کاهش گرمایی تولید شده می‌داند. از سال 2011 که استخراج رسمی ارزهای دیجیتالی شروع شده است تا به امروز یکی مهمترین دلایل مخالفت کشورها و دوستداران محیط زیست با آن تولید گرما و آسیب زدن به محیط زیست بوده است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.