آنچه در این مقاله می خوانیم

کشور چین که یکی از مخالفان اصلی بیت کوین است، با قانون گذاری جدید در رابطه با بیت کوین در تلاش است تمام فعالیت های مربوط به رمز ارز ها را در این کشور ریشه کن کند.

بیانیه جدید چین درباره بیت کوین

بیانیه جدید چین درباره بیت کوین

زمان مطالعه: 1 دقیقه

24 مهر 1400

همانطور که می دانید چین یکی از کشور هایی است که مخالف سفت و سخت بیت کوین و معاملات دیجیتالی است. در گذشته نیز این کشور با قانون گذاری های پیچیده اش باعث کاهش قیمت BTC شده بود، اخیرا نیز با افزایش قیمت بیت کوین تا سطح 63 هزار دلار کشور چین بیانیه جدیدی بر علیه بیت کوین تنظیم کرده است که پافشاری این کشور را در مخالفت با رمز ارز ها نشان می دهد. طبق بیانیه جدید چین درباره بیت کوین، شرکت های خارجی و داخلی که در کشور چین فعالیت می کنند حق استفاده از معاملات رمز ارز را نداشته و مسئولان این شرکت ها در صورت مشاهده معاملات دیجیتالی، می توانند مشتری مورد نظر را جریمه و تنبیه کنند. اما آیا بیانیه جدید چین درباره بیت کوین بر روی روند صعودی آن تاثیر خواهد داشت؟

بیانیه جدید بانک مرکزی چین درباره بیت کوین

در تاریخ 1 تیر سال 1400، کشور چین با ممنوعیت های سخت گیرانه در رابطه با بیت کوین باعث کاهش قیمت این رمز ارز محبوب تا 31 هزار دلار سقوط کند. پس از آن بیت کوین در یک کانال نزولی قرار گرفت و اخبار منفی چین باعث شد نتواند به روند واقعی خود بازگردد. اما امروز در تاریخ 24 مهر 1400، BTC مجددا تا سطح 63 هزار دلار افزایش یافته و آماده برای رکورد شکنی است. در این بین به نظر می رسد کشور چین با قانونگذاری های سخت گیرانه تر درمورد بیت کوین در تلاش است از ادامه این روند صعودی جلوگیری کند. طبق این بیانیه که به صورت رسمی از سوی بانک مرکزی چین صادر شده است، هیچ یک از پلتفرم های داخالی و خارجی حق استفاده از معاملات دیجیتالی را نداشته و در صورت مشاهده جریمه خواهند شد. هفته گذشته نیز تحریم صرافی های ارز دیجیتال توسط وی چت از سوی چین اتفاق افتاد که جدیت کشور چین را نشان می دهد. چین در اینباره گفته است:

« این سخت گیری ها نظم اقتصادی، مالی و ثبات اجتماعی چین را حفظ می کند.»

خبر جالب تر این است که صرافی هوبی از یک هفته پیش از اعلام این طرح، تمام کارمندانی که از رمز ارز ها استفاده می کردند را اخراج کرده است، به نوعی که انگار از این طرح جدید اطلاع داشته.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.