آنچه در این مقاله می خوانیم

طبق آمار ارایه شده از سوی وب سایت AssetDash، در حال حاضر بیت کوین با ارزش بازاری بیشتر از ۶۴۸ میلیارد دلار، در رتبه نهم با ارزش ترین دارایی های جهان و بالاتر از شرکت برکشایر هاتاوی، با مدیریت وارن بافت قرار دارد.

بیت کوین از لحاظ ارزش بازار، نهمین دارایی با ارزش دنیا می باشد

بیت کوین از لحاظ ارزش بازار، نهمین دارایی با ارزش دنیا می باشد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

13 تیر 1400

مطابق آمار ارایه شده از سوی وب سایت تحلیلی AssetDash، ارز دیجیتال بیت کوین به‌ رغم افت ۴۵ درصدی قیمتش نسبت به اوج خود، همچنان نهمین دارایی با ارزش جهان محسوب می‌ شود. در حال حاضر بیت کوین با ارزش بازاری بیشتر از ۶۴۸ میلیارد دلار، در رتبه نهم و بالاتر از شرکت برکشایر هاتاوی، با مدیریت دشمن قسم خورده بیت کوین یعنی وارن بافت قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است که کل ارزش بازار بیت کوین، معادل ۶ درصد از ارزش بازار ۱۰ تریلیون دلاری طلا می باشد.

نگاهی به رتبه های بعدی در لیست با ارزش ترین دارایی های جهان

سهام ابرشرکت‌ هایی نظیر تی‌ اس‌ ام‌ سی، علی‌ بابا، بانک جی‌ پی مورگان چیس آمریکا، ویزا و انویدیا در تعقیب بیت کوین در این لیست می باشند. ارز دیجیتال اتریوم نیز در رتبه ۳۵ این رده‌ بندی، بالاتر از شرکت‌ هایی همچون کوکاکولا و نتفلیکس قرار گرفته است. اما در رده‌ های اول تا هشتم لیست با ارزش‌ ترین دارایی‌ های دنیا بر اساس ارزش بازار، به ترتیب سهام شرکت های اپل، مایکروسافت، آرامکو عربستان سعودی، آمازون، شرکت مادر گوگل که با نام آلفابت شناخته می شود، فیس بوک، تنسنت و تسلا قرار دارند. در این رتبه بندی شش شرکت اول، ارزش بازاری بیش از ۱ تریلیون دلار دارند و ارزش بازار اپل و مایکروسافت نیز بیش از ۲ تریلیون دلار می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.