آنچه در این مقاله می خوانیم

بیت کوین بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان که برای مدت طولانی در روند نزولی قرار داشت، از دو روز گذشته شروع کرده به افزایش قیمت. اما دلایل این افزایش قیمت چیست؟

بیت کوین مجددا اوج گرفته

بیت کوین مجددا اوج گرفته

زمان مطالعه: 1 دقیقه

19 مهر 1400

بیت کوین پادشاه رمز ارز ها که در پنج ماه اخیر در روندی نزولی قرار داشت و به زیر سطح 40 هزار دلار رسیده بود، دو روز اخیر را با روندی قوی پیش برد و به بالاترین رقم پنج ماه گذشته دست یافت. با توجه به حاکمیت روند گاوی بر بازار و حجم عظیمی از تقاضای سرمایه گذاران نهادی برای خرید بیت کوین، این ارز دیجیتال محبوب بار دیگر شبیه به جایگزین طلا است که همیشه با آن در رقابت بوده. در حال حاضر بیت کوین موفق شده مجددا جایگاهش رو تا سطح 57 هزار دلار افزایش بده و به اوج خودش در چند وقت اخیر برسه، با این افزایش قیمت بیت کوین در دو روز اخیر می توان گفت تا حدی بازار رو به بهبود رفته.

افزایش قیمت بیت کوین

دلایل افزایش قیمت اخیر بیت کوین

از صبح روز یکشنبه بیت کوین شروع کرد به پیشروی تا سطح 55 هزار دلار و امروز نیز شاهد رشد قیمتی آن تا سطح 57 هزار دلار بودیم. علت اصلی افزایش قیمت مجدد بیت کوین در دو روز گذشته را می توان حجوم سرمایه گذاران نهادی به سمت خرید بیت کوین دانست که همچنین باعث افزایش تعداد تراکنش های BTC نیز شده. طبق آمار جدیدی که به دست آمده تعداد تراکنش های بیت کوین تنها در طی 24 ساعت از دو شرکت محبوب ویزا و مستر کارت نیز بیشتر شده. به نظر می رسه با توجه به اینکه قیمت بیت کوین مجددا اوج گرفته سرمایه گذاران مشغول جابجایی دارایی های رمزنگاری شده خود هستند.

با این اوج گیری بیت کوین، رمز ارز های محبوب دیگری مانند اتریوم، شیبا اینو، توکن STX و سایر آلتکوین ها نیز با جهش قیمتی مواجه شدند و بازار به رنگ سبز درآمده.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.