آنچه در این مقاله می خوانیم

معاون برق و انرژی وزارت نیرو به تازگی ابلاغیه نامه‌ای را به عنوان شیوه نامه تامین برق مراکز استخراج ارز دیجیتال از منابع تجدید پذیر منتشر کرده است.

تامین برق مراکز استخراج ارز از منابع تجدیدپذیر

تامین برق مراکز استخراج ارز از منابع تجدیدپذیر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

7 دی 1400

معاون برق و انرژی وزارت نیرو به تازگی ابلاغیه را به عنوان شیوه نامه تامین برق مراکز استخراج ارز دیجیتال از منابع تجدید پذیر منتشر کرده است.

وزارت برق و شیوه نامه های جدید

 همایون حائری معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو پس از جلسات بسیار طولانی درباره‌ی حل مشکل تامین انرژی برق مصرفی صنایع استخراج کریپتو با هماهنگی برخی کارشناسان این حوزه و نمایندگان مجلس ،مقررات تامین برق مراکز استخراج از منابع تجدید پذیر و پاک را به نهادهای زیر ربط ابلاغ کرده است .

الزامی بودن تامین انرژی مراکز استخراج

یکی از مهمترین مشکلات در حال حاضر کشورها تامین سوخت مورد نیاز برای فعالیت مراکز استخراج ارزهای دیجیتال از منابع تجدید پذیر است چرا که آسیب بسیار زیاد این مراکز به محیط زیست تقریبا غیرقابل جبران است در همین راستا بسیاری از کشورها در تلاش برای تامین و جایگزینی انرژی های تجدید پذیر هستند چرا که این انرژی ها آسیب و خطرات کمتری را برای محیط زیست به همراه دارند

تامین انرژی مراکز استخراج در ایران

در کشور ایران نیز با توجه به گسترش و توسعه صنایع مراکز استخراج ارز وزارت برق کشور در راستای تامین انرژی قرار است با یکسری از شرکت ها تولید انرژی قرارداد خصوصی ببند در همین راستا یکسری شیوه نام مهم برای مراکز و نهاد های  تولید انرژی از منابع تجدید پذیر ارسال شده است .

شیوه نامه های جدید انرژی پاک

در این شیوه نامه جدید صنایع غیر دولتی که می‌توانند تولید انرژی پاک داشته باشند با سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره‌وری از انرژی برق می‌تواند برای فروش برق پاک تولیدی با صنایع استخراج کریپتو با هماهنگی این سازمان قرارداد ببندند .

گفتنی است که در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات  درحیطه‌ی صنعت استخراج کریپتو تامین برق مورد نیاز این صنایع است و انتظار می رود که مسئولین ایران بتواند با در نظر گرفتن شرایط  منابع مورد نیاز برای توسعه و پشتیبانی از این صنعت را فراهم کنند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.