آنچه در این مقاله می خوانیم

ازین پس کسب‌ و کارهای حوزه رمز ارز های دیجیتال می‌توانند، در صورت نداشتن مغایرت با سیاست‌ های جدید گوگل، در گوگل و سرویس‌ های آن تبلیغ کنند. البته این قوانین و محدودیت‌ های جدید باعث شده است که برخی از کارشناسان، آن را غیرمنصفانه توصیف کنند.

تبلیغ صرافی ارز های دیجیتال در گوگل بلامانع شد

تبلیغ صرافی ارز های دیجیتال در گوگل بلامانع شد

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

13 خرداد 1400

بر اساس سیاست‌ های جدید کمپانی گوگل، موانع بر سر راه ارائه ی تبلیغات مربوط به رمز ارز های دیجیتال، در سرویس‌ های گوگل برداشته شد؛ یعنی، کسب‌ و کارهای حوزه رمز ارز های دیجیتال می‌توانند، در صورت نداشتن مغایرت با سیاست‌ های جدید گوگل، در گوگل و سرویس‌ های آن تبلیغ کنند. وب سایت کوین تلگراف در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که کمپانی گوگل روز چهارشنبه در اقدامی دور از انتظار، قانون ممنوعیت تبلیغ صرافی رمز ارز های دیجیتال در پلتفرم‌ های وابسته به خود را برداشت. لازم به ذکر است که این محدودیت‌ها ۳ سال پیش توسط گوگل وضع شده بود.

تصویر لوگو گوگل

نگاهی به سیاست های جدید گوگل

در قسمت سیاست‌ های گوگل شاهد تغییرات جدیدی هستیم؛ که در یکی از بخش‌ های تغییر یافته آن آمده است:((از ۳ اوت، تبلیغ‌ دهندگان مرتبط با صرافی‌ های رمز ارز های دیجیتال و کیف پول‌ ها با هدف مخاطبان آمریکایی، می‌توانند محصولات و خدمات خود را به شرط نبود مغایرت با ملزومات گوگل، تبلیغ کنند.)) کسب‌ و کارهای حوزه رمز ارز های دیجیتال که خواهان انتشار تبلیغات خود در سرویس‌ های گوگل هستند، بایستی به‌عنوان کسب‌ و کار حوزه ی خدمات پولی در FinCEN‌ ثبت شده باشند و حداقل در یکی از ایالت‌ های کشور آمریکا، به‌ عنوان انتقال‌ دهنده پول عمل کنند و یا مجوز بانکی ایالتی و یا فدرال داشته باشند. این قوانین راه را برای ارائه تبلیغات نهادهایی همچون انکوریج (Anchorage) و پکسوس (Paxos) باز می‌کند. اما لازم به ذکر است که نباید فراموش کرد وضع این قوانین از سوی کمپانی گوگل مانع انجام تبلیغات کسب‌ و کارهایی همانند عرضه‌ های اولیه سکه، پروتکل‌ های دیفای و یا محصولات معاملاتی و همینطور خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌شود. گوگل در بخش دیگری از قوانین خود اعلام کرده است که تجمیع‌ کنندگان اخبار و نمودارها و خدمات تحلیلی و سیگنال‌ دهی، همچنان در فهرست سیاه تبلیغات گوگل قرار خواهند گرفت.

واکنش ها به تغییر سیاست های گوگل

قوانین و محدودیت‌ های جدید گوگل در حوزه رمز ارز های دیجیتال باعث شده است که برخی از کارشناسان این حوزه، آنها را غیرمنصفانه توصیف کنند. گوگل حتی در یک بازه زمانی، کلمه اتریوم را در فهرست کلمات ممنوعه در تبلیغات قرار داده بود. این در حالی است که همچنان شاهد انتشار برخی تبلیغات مرتبط با پروژه‌ های کلاهبرداری در گوگل هستیم. اما سیاست‌ های تبلیغاتی جدید گوگل به معنا آن خواهد بود که دوستداران رمز ارز های دیجیتال در ایالات متحده آمریکا به‌ زودی با سیلی از تبلیغات رو به‌ رو شوند. شعبه آمریکا صرافی بایننس و صرافی FTX در حال حاضر به‌ دنبال این هستند که سهم قابل‌ توجهی از بازار آمریکا را در اختیار بگیرند. صرافی FTX‌ قرار است که سرمایه‌ گذاری عمده‌ ای بر روی بحث تبلیغات خود انجام بدهد. به همین منظور، این صرافی حق نام‌ گذاری استادیوم ورزشی تیم بسکتبال میامی هیت را تا سال ۲۰۴۰ میلادی خریداری کرده است. صرافی FTX‌ همچنین می‌خواهد نام این استادیوم را به اف‌ تی‌ ایکس آرنا تغییر دهد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.