آنچه در این مقاله می خوانیم

تتر در خبری اعلام کرد به زودی با همکاری notabene سیستمی را جهت اجرایی کردن FATF در بازار ارزهای دیجیتالی طراحی و اجرا خواهد کرد.

تتر (tether)  FATF را اجرا می‌کند

تتر (tether) FATF را اجرا می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

5 آبان 1400

تتر اپراتور یکی از بزرگترین استیبل کوین‌های بازار ارز‌های دیجیتال اعلام کرد سیستمی را اجرایی خواهد کرد که در آن به شرکت‌ها اجازه‌ داده می‌شود مطابق با قوانین مالی (FATF) پول و ارز خود را جابجا کنند در اصل این کار شرکت تتر در جهت مقابل با پولشویی و جلوگیری از جابجایی پول‌هایی با منابع نامشخص می‌باشد.

سیستم جابجایی پول

تتر با همکاری notabene سیستمی را طراحی و اجرا می‌کند که به کاربران و مشتریان به شکل خودکار اجزای جابجای پول مطابق با قوانین FATF را خواهد داد. سیستم طراحی شده این امکان را به بنگاه‌ها و درگاه‌های مالی نظیر: صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌دهد تا به شکل مجازی امکاناتی نظیر : خرید، فروش و جابجایی ارز را به مشتریان خود ارائه دهند.

اجبار FATF برای اجرایی کردن قوانین

یکی از مهمترین قوانین سازمان FATF شفافیت مالی است به گونه‌ای که در هر جابجایی اطلاعات هر دو طرف باید تایید و مشخص شده باشد. چندی پیش FATF اعلام کرد این قانون باید در بازار ارزهای دیجیتال جهت جلوگیری از پولشویی و جابجایی پول‌هایی با منابع نامعلوم اجرایی شود.

سوال این است که قانون جدید FATF و اجرایی کردن آن قرار است بازارهای ارز دیجیتال کدام کشورها را تحت تاثیر قرار دهد؟

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.