آنچه در این مقاله می خوانیم

شبکه اجتماعی مشهور وی چت اخیرا اعلام کرده هر جستجویی در زمینه با صرافی های ارز دیجیتال در این شبکه مسدود شده و هیچ نتیجه ای برای کاربر به نمایش نمی گذارد.

تحریم صرافی های ارز دیجیتال توسط وی چت

تحریم صرافی های ارز دیجیتال توسط وی چت

زمان مطالعه: 1 دقیقه

21 مهر 1400

وی چت که یکی از شبکه اجتماعی های پر طرفدار چین به شمار می رود، اخیرا اعلام کرده جستجو در رابطه با صرافی های ارز دیجیتال در این برنامه ممنوع است. تحریم صرافی های ارز دیجیتال توسط وی چت، نشان می دهد جدال میان کشور چین و کریپتوکارنسی هنوز به اتمام نرسیده. و چین همچنان در رابطه با قانونگذاری در این عرصه سفت و سخت ادامه می دهد. طبق این ممنوعیت جدید، وی چت جستجو در رابطه با صرافی های بزرگی مانند بایننس، هوبی و غیره را مسدود کرده و هیچ نتیجه ای برای کاربران به نمایش نمی گذارد. برخی از افراد جامعه کریپتوکارنسی عقیده دارند تحریم صرافی های ارز دیجیتال توسط وی چت، جوابی است به متوقف شدن ارائه خدمات صرافی بایننس به چین.

درگیری وی چت و بیت کوین

علت ممنوعیت وی چت بر علیه صرافی های دیجیتالی

در گذشته نیز شاهد قانون گذاری های سخت گیرانه چین بر علیه حوزه ارز دیجیتال بوده ایم. اما ممنوعیت جستجو صرافی های ارز دیجیتال توسط وی چت مجددا جامعه کریپتوکارنسی را گیج کرد که چرا چین تا این حد با این عرصه مخالف است؟ حالا که بیت کوین مجددا اوج گرفته چین دوباره ممنوعیت ها را بر علیه این رمز ارز محبوب شروع کرده. اما برخی از افراد عقیده دارند ممنوعیت جدید وی چت به دلیل جدالی است که میان صرافی بایننس و کشور چین ایجاد شد. زیرا روز سه شنبه صرافی بایننس اعلام کرد به دلیل ممنوعیت های پی در پی چین بر علیه ارز دیجیتال، از تاریخ 30 اکتبر هیچ خدماتی به این کشور ارائه نمی دهد. دقیقا یک روز پس از پخش این خبر شبکه اجتماعی وی چت که ساخت چین است، اعلام کرد از این پس جستجو در رابطه با صرافی های دیجیتالی ممنوع بوده و هیچ نتیجه ای برای این موضوعات یافت نخواهد شد. علاوه بر وی چت، تمامی مبادلات رمز ارز در وب سایت ها و برنامه های دیگری که در چین فعالیت می کنند نیز مسدود شده اند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.