آنچه در این مقاله می خوانیم

تحلیلگران بلومبرگ می‌ گویند که پذیرش بیت کوین به عنوان پول رسمی در کشور السالوادور، منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی، تشدید تورم و افزایش قیمت ملک خواهد شد و حمایت عمومی از بوکله را کاهش خواهد داد.

تحلیلگران بلومبرگ معتقدند که پذیرش بیت کوین در السالوادور شانسی برای موفقیت ندارد

تحلیلگران بلومبرگ معتقدند که پذیرش بیت کوین در السالوادور شانسی برای موفقیت ندارد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

27 خرداد 1400

تحلیلگران بلومبرگ معتقدند که پذیرش بیت کوین در کشور السالوادور، تنها چشمان متعصبان چشم لیزری بیت کوین در توییتر را خیره می‌ کند و تصمیمی است که یک پوپولیست باهوش شبکه‌ های اجتماعی، آن را اتخاذ کرده است. آن‌ ها ضمن اشاره به مزایای پذیرش بیت کوین به موفقیت این کشور در پذیرش بیت کوین شک دارند. نویسندگان بلومبرگ با اشاره به نگرانی های صندوق بین‌ المللی پول درباره ی تصمیم این کشور و احتمال تاثیرگذاری آن بر وام ۱.۳ میلیارد دلاری که السالوادور به دنبال آن بود؛ می‌ گویند که بوکله بدون این منابع مالی نمی‌ تواند ثبات در اقتصاد ایجاد کرده و انگیزه‌ های تهاجمی طبقه ثروتمند را مهار کند.

نگاهی به دلایل دیگر تحلیلگران بلومبرگ

تحلیلگران بلومبرگ همچنین می‌ گویند که پذیرش بیت کوین به عنوان پول رسمی در کشور السالوادور، منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی، تشدید تورم و افزایش قیمت ملک خواهد شد و حمایت عمومی از بوکله را کاهش خواهد داد. تحلیلگران بلومبرگ همچنین به عملکرد ویزای بیت کوین کشور السالوادور بدبین‌ اند و در پایان گفته‌ اند که به عقیده ی کارشناسان، السالوادور شانس چندانی برای موفقیت در این طرح ندارد و این تصمیم چیزی جز قمار رئیس جمهور این کشور نیست. لازم به ذکر است که چندی پیش لایحه تبدیل بیت کوین به پول ملی السالوادور در کنگره این کشور به تصویب رسید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.