آنچه در این مقاله می خوانیم

تحلیل قیمت بیتکوین 19 تیرماه 1400. زمانی که نهنگ ها در کف اقدام به خرید میکنند، زنگ شروع روند صعودی به صدا در می آید. این تحلیل را حتما بخوانید !

تحلیل بازار بیتکوین – 19 تیر 1400

تحلیل بازار بیتکوین – 19 تیر 1400

زمان مطالعه: 6 دقیقه

19 تیر 1400

همانطور که میدانید مدتی نسبتا طولانی است که قیمت بیتکوین در ناحیه ای میان 32000 تا 35000 دلار در حال نوسان است. این در حالی است که داده های درون زنجیره ای بیتکوین خبر از اتفاقات جذابی در آینده نزدیک میدهند. در این مقاله به بررسی و تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 19 تیرماه 1400 خواهیم پرداخت.

انباشت بیتکوین توسط نهنگ ها

نهنگ ها چیزی نیستند جز ماینر های بزرگ. مثلا شرکت های بزرگ ماینینگ که علاوه بر استخراج ارزهای دیجیتال به خرید و فروش ارزها نیز میپردازند. عموما حرکت های بزرگ ماینر ها، به دلیل حجم بالای کوینی که در اختیار دارند میتواند تاثیرات عمیقی بر روی بازار بگذارد.

داده های درون زنجیره ای و بررسی میزان عرضه و تقاضای بیتکوین در صرافی ها حاکی از آن است که نهنگ های بیتکوین و همچینین معامله گران خرد، در این ناحیه قیمتی (یعنی 32000 دلار) در حال جمع آوری بیتکوین و انتقال آنها از صرافی به کیف پول های سرد هستند.

وقتی میگوییم فردی مبلغ زیادی ارز دیجیتال را از صرافی به کیف پول سرد انتقال میدهد، به معنای آن است که فرد قصد دارد آن میزان از ارز دیجیتال را برای مدت نسبتا طولانی هولد کند. درواقع علت اصلی انتقال بیتکوین به کیف پولهای سرد دقیقا همین است. حالا میزان عرضه بیتکوین نسبت به تقاضا کمتر شده است. اگر بخواهیم این موضوع را با مثالی ساده و در دنیای واقعی بیان کنیم باید بگوییم انگار “افرادی در حال احتکار بیتکوین هستند!”

درواقع در حال حاضر نسبت برداشت های بیتکوین نسبت به واریز های آن به صرافی ها عددی بالا را نشان میدهد که خبر از انباشت بیتکوین توسط نهنگ ها (و گاهی معامله گران خرد) میدهد.

ایجاد شوک عرضه در بیتکوین

شوک عرضه مفهومی است که برای مدتی کوتاه است که در دنیای ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار میگیرد. شوک عرضه به نسبت عرضه بیتکوین در صرافی با نسبت خروج بیتکوین از آنها دلالت دارد. در حال حاضر نرخ عرضه منفی است. (Negative Ratio) . بنابراین قیمت نیز ممکن است نسبت به این نرخ منفی عرضه واکنش نشان دهد. آخرین بار در مهرماه سال پیش (مهر 99) با ایجاد Ratio منفی در عرضه بیتکوین در صرافی های ارز دیجیتال، جهش جدی در قیمت بیتکوین رقم خورد و شروع روند صعودی بزرگ بیتکوین از آن اتفاق رقم خورد.

نمودار ورود و خروج بیتکوین به صرافی ها

عوامل فاندامنتال، نقطه منفی

تنها موضوعی که با این تحلیل همخوانی ندارد عوامل فاندامنتال برای تحقق این تحلیل است.  درواقع در روزها و حتی ماههای گذشته شاهد انتشار اخبار فاندامنتال به شدت منفی درباره بیتکوین بودیم. از رفتار ایلان ماسک در تایید و سپس فاصله گرفتن از بیتکوین گرفته تا ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین و خروج سریع ماینر ها، همه و همه باعث ایجاد یک Deep عمیق در بازار شد. درواقع باید باور کنیم که علاوه بر عوامل تکنیکال، عوامل فاندامنتال همواره یکی از مهمترین فاکتور ها برای رشد (و یا سقوط) هستند. بنابراین اگر قرار باشد روند صعودی از سر گرفته شود، نیازمند خبرهای خوب در زمینه فاندامنتال هستیم. کریپتو آداپشن و اخبار جذاب این حوزه میتوانند راهی برای خروج از این کف قیمتی باشند که امیدواریم هرچه زودتر به وقوع بپیوندند.

پوزیشن های مارجین در شرایط فعلی

بازار فعلی، با آنکه به شدت ثابت به نظر میرسد، اما آبستن تغییرات سریع است. پوزیشن های مارجین یکی از پر ریسک ترین فعالیت ها و روش های ترید هستند که علی رقم سود های فوق العاده ای که عاید معامله گران نموده اند، در ماههای گذشته، افراد زیادی را نیز به کام نابودی در دنیای کریپتو کشانده اند. پوزیشن های مارجین بر دو نوع اند که قبلا مفصلا درباره آنها توضیح داده ایم. اگر به دنبال ایجاد پوزیشن لانگ در شرایط فعلی هستید، بدانید که برای این کار نیازمند یک خبر مثبت در زمینه فاندامنتال هستید. در غیر این صورت برای دریافت ریسک و خطر لیکویید شدن آغوش گشوده اید.

اگر به دنبال دریافت پوزیشن شورت هستید، باید آمادگی لیکویید شدن در صورت شروع حرکت صعودی بازار را داشته باشید. بازار فعلی، شاید تا حد زیادی بازار تماشاست تا معامله!

یک معامله گر خوب، علاوه بر آن شرایط تکنیکال را برای شروع فعالیت خود میسنجد، همواره نیم نگاهی به دنیای اخبار و اطلاعات پیرامونی کوین مورد نظر خود دارد تا از شرایط فاندامنتال آن کوین یا سهم آگاهی یابد. بنابراین همواره پیشنهاد میکنیم که در صورت تمایل، از معاملات اسپات و نقطه ای بهره ببرید. به بازار زمان بدهید تا خود را برای دریافت پوزیشن به شما ثابت نموده و اطمینان شما را (حداقل اطمینان 50 درصدی) جلب نماید.

سخن آخر:

تحلیل گر مطرح بازار ارزهای دیجیتال، ویلی وو میگوید:

به عقیده من اگر کسی این بازار را شورت کند، درصورتی که زمانی کافی به خود اختصاص داده باشد، ضرر خواهد کرد. در این بازی تنها صبر کردن مطرح است، تا زمانی که عوامل فاندامنتال بر بازار چیره شوند.

شاید گفته وو حقیقت داشته باشد و این بازار که تا امروز نوسانات جذابی را تجربه کرده است، نیازمند چند خبر خوب فاندامنتال باشد تا بتواند یکبار دیگر خود را به جهانیان ثابت کند.

به طور کلی پیشنهاد میشود که همواره در چنین بازار هایی استراتژی مدیریت ریسک داشته باشید. بدانید کدام بخش از فعالیت های شما با ریسک همراه است و روش های کنترل هیجان و کنترل و مدیریت ریسک را قبل از شروع معامله گری آموزش ببینید. تنها در این صورت است که میتوانید معامله ای خوب با مجموع راندمان مثبت را از آن خود نموده و از بازار ارزهای دیجیتال با بهترین نتیجه خارج شوید.

اگر علاقمندید که درباره مدیریت ریسک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بیشتر بدانید و آن را در رفتار معامله گری خود به کار ببندید، حتما لینک داده شده در جمله بالا را دنبال کنید و به روش های گفته شده در این مقاله عمل نمایید.

چرا در کف قیمتی بیتکوین هستیم؟

یکی از مهمترین دلایل این دعا این است که شوک عرضه ایجاد شده است و نهنگ ها در حال جمع آوری بیتکوین هستند.

چه زمانی روند صعودی بیتکوین دوباره آغاز میشود؟

روند صعودی بیتکوین درست زمانی آغاز میشود که علاوه بر بهبود شرایط عرضه و تقاضا، اخبار فاندامنتال خوب به گوش برسند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.