آنچه در این مقاله می خوانیم

اتریوم موفق شد تا با کمی احیا به بالای مقاومت‌های ۲,۱۰۰ و ۲,۱۲۰ دلاری خود و همچنین فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی، برسد و هم‌اکنون هر واحد اتریوم، در محدوده ۲,۱۳۷ دلاری معامله می‌شود که این محدوده بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته اتریوم است.

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا قیمت اتریوم به زیر ۲,۲۰۰ دلار سقوط خواهد کرد؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا قیمت اتریوم به زیر ۲,۲۰۰ دلار سقوط خواهد کرد؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

22 تیر 1400

در تحلیلِ قبلی تیم تحلیل تکنیکال وینو-اکس، به این نکته اشاره کردیم که شاخص قدرت نسبی (RSI) اتریوم، در محدوده‌ ای بالاتر از سطح میانی می باشد که نشان دهنده آن است خریداران در تلاش برای در اختیار گرفتن کنترل بازار هستند. اتریوم مدتی قبل، سقوط تازه‌ای را به زیر حمایت ۲,۱۲۰ دلاری خود تجربه کرد؛ ولی با وجود این سقوط، بالای حمایت ۲۰۵۰ دلاری باقی ماند و پیش از احیای قیمت، شاهد تشکیل کف در ۲,۰۵۰ دلار بودیم.

وب سایت تحلیلی نیوزبی‌تی‌سی در گزارش خود با اشاره به احیای اتریوم به بالای مقاومت‌های ۲,۱۰۰ و ۲,۱۲۰ دلاری، به این نکته اشاره می‌کند که قیمت اتریوم حتی موفق شد به بالای فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی هم برسد؛ این فیبوناچی در سقوط اتریوم از ۲,۴۰۵ دلار به کف ۲,۰۴۹ دلاری تشکیل شده بود. اما هم‌اکنون هر واحد اتریوم، در محدوده ۲,۱۳۷ دلاری درحال معامله می‌باشد که این محدوده بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته اتریوم، قرار دارد.

نگاهی به نمودار اتریوم/دلار

تصویر نمودار اتریوم/دلار

با نگاه کردن به نمودار اتریوم/دلار می توان دریافت که ۲,۲۰۰ دلار به‌عنوان اولین مقاومت پیش روی اتریوم عمل می‌کند و مقاومت اصلی بعدی هم در محدوده ۲,۲۲۰ دلار تشکیل شده است؛ این ناحیه در نزدیکی فیبوناچی ۵۰ درصدی است که از سقوط اتریوم از ۲۴۰۵ دلار به ۲,۰۴۹ دلار تشکیل شده بود؛ بسته‌شدن قیمت بالای ۲,۲۰۰ و ۲,۲۲۰ دلار می‌تواند سرعت جهش را بیشتر کند. بعد از مقاومت ۲,۲۲۰ دلاری، مقاومت ۲,۳۰۰ دلاری قرار دارد که عبور از این مقاومت، راه اتریوم را برای رسیدن به ۲,۴۵۰ دلار در کوتاه‌مدت هموار می‌کند.

اما در مقابل اگر قیمت اتریوم موفق به عبور از مقاومت ۲,۲۰۰ دلاری نشود، احتمال سقوط بیشتر وجود دارد و در این صورت، اولین حمایت پیش روی اتریوم در این سقوط ۲,۱۰۰ دلار خواهد بود؛ پس از آن، ۲۰۵۰ دلار به‌عنوان اولین حمایت اصلی اتریوم عمل می‌کند و ۲,۰۰۰ دلار نیز حمایت بعدی می‌باشد. اگر سرمایه‌گذاران موفق به دفاع از ۲,۰۵۰ و ۲,۰۰۰ دلار نشوند، احتمال یک سقوط شدید دیگر وجود دارد که در این صورت، هدف این سقوط مرگبار احتمالاً ۱,۸۵۰ دلار باشد.

اما اگر نگاهی به شاخص های مکدی (MACD) و شاخص قدرت نسبی (RSI) بیاندازیم، میبینیم که شاخص مکدی در تایم فریم ساعتی به‌آرامی در حال کاهش سرعت خود در محدوده صعودی می‌باشد و شاخص قدرت نسبی نیز در تایم فریم یک ساعته، همچنان بالای ۵۰ قرار دارد. در انتها اگر بخواهیم به یک جمع بندی برسیم، می‌توان گفت که محدوده ۲,۰۵۰ دلار، به‌عنوان حمایت پراهمیت اتریوم می‌باشد و در مقابل نیز، محدوده ۲,۲۰۰ دلار به‌عنوان مقاومت این ارز دیجیتال عمل خواهند کرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.