آنچه در این مقاله می خوانیم

اوایل هفته ای که گذشت قیمت اتریوم از حمایت ۱,۷۱۰ دلاری خود احیا شد و موفق شد تا با جهشی ۲۵ درصدی، به ۲,۱۴۲ دلار برسد. پس از این جهش، در روز دوشنبه اتریوم توانست از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود عبور کند و در بالای ۲ هزار دلار تثبیت شود.

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا پس از جهش مثبت ۲۰ درصدی، روند اتریوم آرام شده است؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا پس از جهش مثبت ۲۰ درصدی، روند اتریوم آرام شده است؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

11 تیر 1400

اتریوم بعد از آن که موفق به عبور از میانگین متحرک ۲۰ روزه خود در محدوده قیمتی ۲,۱۶۰ دلار نشد، ۱ درصد از ارزشش را از دست داد. اما در طرف مقابل، در نمودار اتریوم/بیت کوین، اتریوم موفق شد از مقاومت خط روند نزولی خود عبور کند. وب سایت تحلیلی کریپتو پوتیتو در آخرین گزارش خود درباره اتریوم می نویسد که اوایل همین هفته، ارزش اتریوم از حمایت ۱,۷۱۰ دلاری خود احیا شد و همچنین موفق شد تا با جهش مثبت ۲۵ درصدی، به ۲,۱۴۲ دلار برسد و بعد از این جهش صعودی، در روز دوشنبه شاهد عبور قیمت اتریوم از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود و تثبیت در بالای ۲ هزار دلار بودیم.

بعد از آنکه اتریوم توانست از ۲ هزار دلار عبور کند، شاهد ادامه روند صعودی تا ۲,۲۴۰ دلار بودیم؛ ولی از سوی دیگر اتریوم نتوانست کندل روزانه خود را بالاتر از قیمت ۲,۱۶۰ دلار ببندد؛ با توجه به این نکته که این سطح فیبوناچی ۰.۳۸۲ می باشد و میانگین متحرک ۲۰ روزه هم در این محدوده تشکیل شده است، می‌توان گفت که این محدوده، یک مقاومت برای اتریوم به حساب می آید؛ همچنین تشکیل شدن یک خط روند نزولی طی یک ماه گذشته در این ناحیه هم، صحت این موضوع را تایید می کند.

تصویر نمودار اتروم/دلار

با نگاه کردن به نمودار اتریوم/دلار می توان به این نکته رسید که اگر اتریوم بتوانند کندل روزانه قیمت خود را بالای ۲,۱۶۰ دلار ببندند، مقاومت بعدی پیش رو، در محدوده ۲,۲۴۰ دلار می باشد که اوج هفتگی اتریوم است. مقاومت‌ های بعدی که اتریوم با آنها مواجه است، به‌ ترتیب ۲۳۰۰ دلار در فیبوناچی ۰.۵، محدوده ۲,۴۰۰ دلار و ناحیه‌ ای بین ۲,۵۰۰ دلار که میانگین متحرک ۱۰۰ روزه اتریوم است و همچنین سطح ۲,۵۶۵ دلار که میانگین متحرک ۵۰ روزه این ارز دیجیتال می باشد. اما از سوی دیگر اگر اتریوم بخواهد روند نزولی را پیش بگیرد، محدوده ۲۱۰۰ دلار اولین حمایت پیش روی اتریوم می باشد؛ حمایت های بعدی که اتریوم با آنها مواجه است، به‌ ترتیب محدوده ۲۰۳۶ دلار که اوج قیمت اتریوم در فوریه ۲۰۲۱ است، محدوده ۲ هزار دلار، سطح ۱,۹۲۵ دلاری که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه اتریوم می باشد و همچنین سطح ۱,۸۸۸ دلار که فیبوناچی ۰.۸۸۸ اتریوم است. شاخص RSI در تایم فریم روزانه هم در محدوده میانی می باشد که نشان دهنده آن است که شتاب نزولی قیمت از بین رفته است و حالا معامله‌ گران در ارتباط با جهت بعدی نوسانات اتریوم، بلاتکلیف هستند.

نگاهی به نمودار اتریوم/بیت کوین

تصویر نمودار اتریوم/بیت کوین

با نگاه کردن به نمودار اتریوم/بیت کوین می توان دریافت که اتریوم عملکرد نسبتاً خوبی در مقابل بیت کوین دارد؛ قیمت اتریوم، تقریباً ماه ژوئن را به طور کامل، در یک کانال نزولی نوسان کرد. در روند نزولی قبلی، قیمت اتریوم در محدوده ۰.۰۵۵ بیت کوین حمایت شد و احیای قیمت پس از این سقوط آغاز گردید و در نهایت به شکسته‌ شدن کانال در روز دوشنبه منجر شد؛ با اینکه اتریوم توانست کانال نزولی خود را بشکند، اما همچنان در تلاش است تا در بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه خود در حدود ۰.۰۶۱۲ دلار بسته شود و نباید این نکته را از یاد برد که اتریوم قبلاً ۰.۰۶ بیت کوین را به یک ناحیه حمایتی تبدیل کرده بود.

اما اگر در انتها بخواهیم با توجه به نمودار اتریوم/ بیت کوین یک جمع بندی داشته باشیم، میتوان گفت که میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۰.۰۶۳۶ بیت کوین که فیبوناچی ۰.۳۸۲ است، اولین مقاومت بیت کوین می باشد؛ همچنین مقاومت‌ های دیگر نمودار اتریوم/بیت کوین به ترتیب ۰.۰۶۵ بیت کوین، ۰.۰۶۶ بیت کوین که فیبوناچی نزولی ۰.۵ هست و ۰.۰۶۹ بیت کوین که فیبوناچی نزولی ۰.۶۱۸ است، می باشد. اما در طرف دیگر، اولین حمایتی که اتریوم با آن مواجه است، در محدوده ۰.۰۶ بیت کوین قرار دارد و حمایت های دیگر اتریوم به ترتیب ۰.۰۵۷ بیت کوین، ۰.۰۵۶ بیت کوین، ۰.۰۵۵ بیت کوین که میانگین متحرک ۱۰۰ روزه است و ۰.۰۵۴۱ بیت کوین که کف اتریوم در ماه آوریل ۲۰۱۸ است، می باشد. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در محدوده‌ ای بالاتر از سطح میانی می باشد که نشان دهنده آن است خریداران در تلاش برای در اختیار گرفتن کنترل بازار هستند. از آنجایی که قیمت اتریوم وابستگی زیادی به بیت کوین دارد، بایستی به حمایت های پر اهمیت بیت کوین در آخرین تحلیل آن نیز توجه داشت.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.