آنچه در این مقاله می خوانیم

بیت کوین موفق به عبور از سد ۳۶,۰۰۰ دلاری نشد و تا زیر ۳۴ هزار دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته، سقوط کرد؛ کف این سقوط در ۳۳,۱۰۳ دلار تشکیل شده و در حال حاضر قیمت بیت کوین با کمی احیا در محدوده ۳۴,۷۰۰ دلار معامله در حال معامله است.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا احتمال سقوط بیت کوین به زیر ۳۲,۰۰۰ دلار وجود دارد؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا احتمال سقوط بیت کوین به زیر ۳۲,۰۰۰ دلار وجود دارد؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

15 تیر 1400

در تحلیل قبلی بیت کوین، به این نکته اشاره کردیم که قیمت های ۳۵,۲۰۰، ۳۵,۵۰۰ و ۳۵,۶۰۰ دلار به‌ ترتیب، مقاومت‌ های پیش روی بیت کوین می باشند؛ اما بیت کوین موفق به عبور از سد ۳۶,۰۰۰ دلاری نشد و سقوط تازه‌ای را آغاز کرد که باعث شد شاهد کاهش قیمت بیت کوین تا ۳۵,۰۰۰ و ۳۴,۰۰۰ دلار باشیم. وب سایت نیوزبی‌تی‌سی در آخرین گزارس خود می‌نویسد که قیمت بیت کوین تا زیر ۳۴ هزار دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته، سقوط کرد؛ کف این سقوط در ۳۳,۱۰۳ دلار تشکیل شده و در حال حاضر قیمت بیت کوین کمی احیا شده است و در محدوده ۳۴,۷۰۰ دلار معامله در حال معامله می‌باشد. بیت کوین همچنین ساعاتی پیش موفق شد از ناجیه فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی خود عبور کند؛ این ناحیه فیبوناچی، در سقوط از ۳۵,۹۵۰ دلار به ۳۳,۱۰۰ دلار تشکیل شده بود.

مطابق نمودار ذیل، شواهد حاکی از آن است که بر روی نمودار یک ساعته و در محدوده ۳۳,۶۰۰ دلار، شاهد به وجود آمدن یک مثلث جمع‌ شونده هستیم؛ در صورتی که قیمت بیت کوین نتواند بالای این الگو مثلثی و محدوده ۳۳,۵۰۰ دلار باقی بماند، احتمال سقوط به زیر ۳۲ هزار دلار وجود دارد. اما در صورتی که بیت کوین بتواند در بالای این الگو مثلثی باقی بماند، محدوده ۳۳,۰۰۰ دلار به‌عنوان حمایت اصلی بعدی روی نمودار عمل خواهد کرد؛ ولی اگر محدوده ۳۳,۱۰۰ و ۳۳,۰۰۰ دلار نیز شکسته شود، این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین به ۳۲,۵۰۰ دلار سقوط کند. سقوط بیشتر می‌تواند منجر به کاهش قیمت تا محدوده ۳۲,۲۰۰ دلار شود که یک ناحیه حمایتی می باشد و محدوده ۳۱,۲۰۰ دلاری هم به‌عنوان یکی از حمایت‌های اصلی بیت کوین، همچنان معتبر است.

تصویر نمودار بیت کوین به دلار

آیا احتمال صعود بیت کوین به بالای ۳۷,۰۰۰ دلار وجود دارد؟

اگر قیمت بیت کوین بخواهد روند صعودی را در پیش بگیرد و بالای ناحیه حمایتی ۳۳,۵۰۰ دلار باقی بماند، می‌توان گفت که احتمال صعود دوباره در کوتاه‌ مدت وجود دارد؛ در این صورت، اولین ناحیه مقاومتی پیش روی بیت کوین، ۳۴,۰۰۰ دلار و خط روند بالایی مثلث می‌باشد و ناحیه ۳۴,۲۵۰ دلار هم مقاومت بعدی بیت کوین است؛ پس از این ناحیه، میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه قرار گرفته است. محدوده قیمتی ۳۴,۴۰۰ دلار هم مهمترین مقاومتی است که بیت کوین باید در کوتاه‌ مدت از آن عبور کند. در مرحله بعد، محدوده ۳۶,۰۰۰ دلار سد بعدی قیمت بیت کوین است که در صورت عبور بیت کوین از این مقاومت‌، می‌توان گفت که قیمت تا ۳۷,۰۰۰ دلار بالا خواهد رفت.

با نگاه کردن به شاخص مکدی (MACD) در تایم‌ فریم یک ساعته، می‌بینیم که این شاخص به‌ آرامی در حال ورود به ناحیه نزولی می‌باشد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در حال حاضر، زیر سطح ۵۰ قرار دارد. اما در انتها اگر بخواهیم به یک جمع بندی برسیم، می‌توان گفت که محدوده های ۳۳,۵۰۰ دلار و ۳۳,۰۰۰ دلار به ترتیب به‌ عنوان حمایت‌ های اصلی قیمت بیت کوین می‌باشند و در مقابل محدوده های ۳۴,۰۰۰، ۳۴,۴۰۰ و ۳۵,۰۰۰ دلار هم به ترتیب مقاومت‌ های اصلی این ارز دیجیتال هستند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.