آنچه در این مقاله می خوانیم

بیت کوین دیروز توانست مقاومت ۳۳,۵۰۰ دلاری و همچنین میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود را بشکند و وارد محدوده مثبت شود؛ صعود قیمت بیت کوین، با عبور از فیبوناچی ۵۰ درصدی که در روند نزولی از ۳۶,۲۰۰ تا ۲۸,۸۵۰ دلار تشکیل شده بود، قدرت گرفته است.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا بیت کوین می تواند ۳۵ هزار دلار را رد کند؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا بیت کوین می تواند ۳۵ هزار دلار را رد کند؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

5 تیر 1400

بیت کوین قیمت خود را در بالای ۳۲ هزار دلار برای شروع یک روند صعودی دیگر، تا حدودی تثبیت کرده است. ارز دیجیتال بیت کوین دیروز مقاومت ۳۳,۵۰۰ دلاری و همچنین میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود را شکست و وارد محدوده مثبت شد. نیوز بی تی سی، در آخرین گزارش خود به این نکته اشاره دارد که صعود قیمت بیت کوین، با عبور از فیبوناچی ۵۰ درصدی که در روند نزولی از ۳۶,۲۰۰ تا ۲۸,۸۵۰ دلار تشکیل شده بود، قدرتی مضاعف گرفته است. همچنین اگر نگاهی به تایم فریم یک ساعته بیاندازیم، میبینیم که بیت کوین موفق شد از خط روند نزولی پر اهمیت خود در نزدیکی ۳۳,۵۰۰ دلار، عبور کند.

تصویر نمودار بیت کوین

نگاهی دقیق تر به خط روند بیت کوین

نمودار بیت کوین، از احتمال تداوم روند صعودی و جهش تا بالای ۳۶ هزار دلار حکایت می کند. اگر این جهش آغاز شود، اولین مقاومت ۳۶,۲۰۰ دلار خواهد بود؛ اما مهمترین و اصلی‌ ترین مقاومت پیش روی بیت کوین، در محدوده ۳۷ هزار دلار تشکیل شده است؛ در صورت رد شدن قیمت بیت کوین از ۳۷ هزار دلار، مقاومت قیمتی بعدی بیت کوین در محدوده ۳۸ هزار دلار می باشد. اما در صورت سقوط قیمت، ۳۴ هزار دلار اولین حمایت بیت کوین خواهد بود؛ ولی حمایت اصلی و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته بیت کوین، ۳۳,۵۰۰ دلار می باشد و شکسته‌ شدن این حمایت، احتمال رسیدن قیمت به ۳۲ هزار دلار را تقویت می کند؛ اما اگر نگاهی به شاخص های مکدی (MACD) و شاخص قدرت نسبی (RSI) بیاندازیم، میبینیم که شاخص مکدی در حال ورود به محدوده صعودی می باشد و شاخص قدرت نسبی هم، بالاتر از ۵۰ است. اگر بخواهیم در پایان به یک جمع بندی برسیم؛ می توان گفت که اعداد ۳۴,۴۰۰ و ۳۳,۵۰۰ دلار حمایت‌ های اصلی قیمت بیت کوین هستند و ۳۶,۲۰۰، ۳۷,۰۰۰ و ۳۸,۰۰۰ دلار به‌ ترتیب مقاومت‌ های بیت کوین روی نمودار می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.