آنچه در این مقاله می خوانیم

پس از رسیدن قیمت بیت کوین به ۳۶ هزار دلار، این ارز دیجیتال موفق به تثبیت قیمت در این محدوده نشد و به زیر ۳۵,۵۰۰ و ۳۵,۰۰۰ دلار سقوط کرد که این کاهش قیمت باعث شد تا بیت کوین به زیر فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا شکسته‌ شدن حمایت ۳۴ هزار دلاری ممکن است به سقوط بیشتر منجر شود؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا شکسته‌ شدن حمایت ۳۴ هزار دلاری ممکن است به سقوط بیشتر منجر شود؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

10 تیر 1400

بیت کوین چندی قبل موفق شد با صعودی آهسته به بالای مقاومت ۳۵ هزار دلاری برسد و پس از رسیدن به این مقاومت، شاهد عبور قیمت از ۳۶ هزار دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته بودیم. نیوز بی‌ تی‌ سی در گزارش خود می نویسد که پس از رسیدن قیمت بیت کوین به ۳۶ هزار دلار، این ارز دیجیتال موفق به تثبیت قیمت در این محدوده نشد و به زیر ۳۵,۵۰۰ و ۳۵,۰۰۰ دلار سقوط کرد که این کاهش قیمت باعث شد تا بیت کوین به زیر فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی برسد؛ لازم به ذکر است که این فیبوناچی در جهش اخیر از ۳۰,۱۸۷ دلار به ۳۶,۶۹۸ دلار تشکیل شده بود و در این جهش ۳۶,۶۹۸ دلار به‌عنوان قله ثبت شد.

در نمودار یک ساعته بیت کوین شاهد سقوط به زیر خط روند صعودی با حمایت ۳۵,۷۵۹ دلاری بودیم و در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۳۴ هزار دلار و در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در نوسان می باشد. اولین حمایت پیش روی بیت کوین در نزدیکی ۳۴ هزار دلار تشکیل شده است و در صورت شکسته‌ شدن این حمایت، می‌ توان گفت که فروشندگان قدرت بیشتری در بازار پیدا کرده‌ اند؛ اما حمایت اصلی بیت کوین در محدوده ۳۳,۴۵۰ دلار تشکیل شده، که این سطح نزدیک به فیبوناچی ۵۰ درصدی است که از جهش از ۳۰,۱۸۷ به ۳۶,۶۹۸ دلار شکل گرفته است.

نگاهی دقیق به نمودار قیمت بیت کوین

تصویر نمودار قیمت بیت کوین

اگر نگاهی دقیق به نمودار بالا بیاندازیم متوجه این نکته می شویم که اگر بیت کوین از حمایت ۳۳,۴۵۰ دلاری خود عبور کند، ممکن است به سقوط بیشتر منجر شود که در این صورت، حمایت اصلی قیمت همچنان روی ۳۰ هزار دلار می باشد؛ اما در مقابل، اگر قیمت بیت کوین بتواند بالای ۳۴ هزار دلار باقی بماند، احتمال آغاز یک جهش صعودی تازه در کوتاه‌ مدت وجود دارد که در صورت رخ دادن این جهش، اولین مقاومت پیش رو ۳۵,۲۰۰ دلار خواهد بود. حمایت کلیدی بعدی بیت کوین در محدوده ۳۵,۵۰۰ دلار است که پس از عبور از این ناحیه هدف بعدی خریداران ۳۶,۵۰۰ دلار خواهد بود؛ اما شکسته‌ شدن این مقاومت هم می‌ تواند احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به مقاومت ۳۸ هزار دلاری را افزایش دهد و در این صورت، ۴۰ هزار دلار به‌ عنوان حمایت کلیدی بعدی قیمت بیت کوین، عمل خواهد کرد.

با نگاه کردن به نمودار قیمت بیت کوین می توان گفت که نمودار مکدی به آرامی در حال ورود به محدوده نزولی می باشد؛ همچنین قدرت نسبی (RSI) هم در زیر محدوده ۵۰ قرار دارد. اما اگر بخواهیم در انتها به طور خلاصه جمع بندی کنیم، قیمت های ۳۴,۰۰۰ و ۳۳,۴۰۰ دلار به ترتیب، به‌ عنوان حمایت‌‌ های پر اهمیت بیت کوین عمل می‌ کنند و در مقابل ۳۵,۲۰۰، ۳۵,۵۰۰ و ۳۵,۶۰۰ دلار هم به‌ ترتیب، مقاومت‌ های پیش روی بیت کوین می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.