آنچه در این مقاله می خوانیم

تکمیل الگوی سر و شانه‌ی ایجاد شده بر روی نمودار ریپل/بیت کوین، می‌ تواند منجر به نوسانات نزولی شدید قیمت ریپل شود؛ برای تأیید الگوی سر و شانه و تکمیل آن، قیمت باید به زیر حمایت خط گردن سقوط کند، همچنین حجم معاملات نیز در این کاهش قیمت، باید بالا باشد.

تحلیل قیمت ریپل؛ آیا الگوی سر و شانه روی نمودار ریپل/بیت کوین تشکیل شده است؟

تحلیل قیمت ریپل؛ آیا الگوی سر و شانه روی نمودار ریپل/بیت کوین تشکیل شده است؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

5 تیر 1400

شکل‌ گیری الگوی سر و شانه بر روی نمودار ریپل/بیت کوین، سبب ایجاد نگرانی در بسیاری از معامله‌ گران و سرمایه گذاران شده است. لازم به ذکر است که الگوی سر و شانه یکی از الگوهای دقیق در تحلیل و پیش‌ بینی نوسانات بازار می باشد. وب سایت کوین تلگراف در آخرین گزارش خود به این نکته اشاره دارد که تکمیل الگوی سر و شانه، می‌ تواند منجر به نوسانات نزولی شدید قیمت ارز دیجیتال ریپل شود؛ برای تأیید الگوی سر و شانه و تکمیل آن، قیمت باید به زیر حمایت خط گردن سقوط کند، همچنین حجم معاملات نیز، در این کاهش قیمت باید بالا باشد. در اکثر مواقع، گردن به‌ عنوان یک نقطه ورود مناسب برای فروشندگان تلقی می‌ شود.

تصویر نمودار ریپل/بیت کوین

احتمال سقوط ریپل به کف تاریخی خود

پیتر برنت، تحلیلگر مطرح بازار کریپتو، معتقد است که الگوی سر و شانه بر روی نمودار ریپل در حال شکل‌ گیری می باشد؛ وی دیروز در توییتر خود پیش‌ بینی کرد که با توجه به وضعیت الگوی سر و شانه، ممکن است به زودی شاهد نوسانات گسترده در نمودار جفت ارز ریپل/بیت کوین باشیم. پیتر برنت در ادامه ی توییت خود نوشت:

تکمیل الگوی سر و شانه، هدف قیمت بیت کوین را در محدوده کف تاریخی تعیین می‌ کند.

پیتر برنت، تحلیلگر مطرح بازار کریپتو

با نگاه دقیق به نمودار ریپل، به نظر میرسد که محدوده بین قله الگوی سر و شانه و خط گردن، در محدوده ۱,۷۹۴ ساتوشی است. از طرف دیگر، حمایت گردن نیز در ۲,۱۲۰ ساتوشی می باشد؛ بنابراین می‌ توان گفت که سود معامله‌ گران بین ۲,۱۲۰ تا ۱,۷۹۴ ساتوشی می باشد.

نگاهی به حمایت های پیش روی ریپل

با وجود اینکه ریپل در حال نزدیک‌ شدن به کف تاریخی خود می باشد، اما حمایت‌ های پراهمیت زیادی را پیش روی خود دارد؛ نرخ تأمین بودجه جفت ارز ریپل/بیت کوین، از حمایت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۱,۹۶۹ ساتوشی احیا شد؛ در صورتی که قیمت ریپل در بالای این ناحیه تثبیت شود، رسیدن دوباره به گردن الگوی سر و شانه در ۲,۱۲۰ ساتوشی، بسیار محتمل است. اگر ریپل بتواند بالای ۲,۱۲۰ ساتوشی بسته شود، الگوی سر و شانه باطل می شود.

تصویر نمودار ریپل/بیت کوین

اما از طرف دیگر، در صورتی که قیمت ریپل به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برسد، ممکن است شاهد سقوط قیمت، تا حمایت ۱,۵۵۵ ساتوشی باشیم؛ این سطح، ماه نوامبر ۲۰۲۰ به‌ عنوان بستر ریپل برای جهش ۱۷۰ درصدی عمل کرده بود. داده‌ های حجم معاملات نشان می‌ دهد که فعالیت‌ های معاملاتی در ماه‌ های گذشته کاهش یافته است؛ این موضوع سبب می‌ شود که حمایت پیش روی ریپل، قدرت لازم را برای مقابله با حجم فروش، نداشته باشد و این مسئله در حالی می باشد که شکستن الگوی سر و شانه، بر قدرت نزولی می افزاید و ۸۴۷ ساتوشی آخرین سنگر ریپل خواهد بود.

نگاهی به نمودار ریپل/دلار

قیمت جفت ارز ریپل/دلار همچنان در کانال نزولی یک‌ ماهه خود در حال نوسان می باشد و این در حالی است که احتمال پیدا کردن فرصتی برای جهش هم، دور از انتظار نیست.

تصویر نمودار ریپل/دلار

قیمت ریپل روز سه‌ شنبه و پس از رسیدن به حمایت کانال نزولی یک‌ ماهه خود، رشدی ۴۴.۵ درصدی را ثبت کرد و این جهش باعث شد تا سرمایه گذاران، شاهد اوج‌ گیری قیمت تا مرز ۰.۶۹ دلار باشند؛ در این روند، هدف خریداران رساندن قیمت به ۰.۷۸ دلار بود. اما نباید فراموش کرد که قیمت ۰.۶۹ دلار از ماه نوامبر ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱، به‌ عنوان یک مقاومت عمل کرده است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.