آنچه در این مقاله می خوانیم

در این مقاله سعی کردیم تا با استفاده از اندیکاتورهای روزانه و هفتگی چهار ارز دیجیتال محبوب بازار یعنی بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و کاردانو تحلیل قیمتی دقیقی داشته باشیم و همچنین نگاهی به آینده این ارزهای دیجیتال پرطرفدار بیاندازیم.

تحیل هفتگی بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و کاردانو

تحیل هفتگی بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و کاردانو

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

24 تیر 1400

در تحلیلِ قبلی تیم تحلیل تکنیکال وینو-اکس به این نکته اشاره کردیم که بیت‌کوین موفق به عبور از سد ۳۶,۰۰۰ دلاری نشد و تا زیر ۳۴,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خود، سقوط کرد؛ اما بیت‌کوین بعد از ریزش حدوداً ۵۰ درصدی که در هفته های گذشته تجربه کرد، حالا هفته‌هاست در محدوده ۳۰,۰۰۰ الی ۴۰,۰۰۰ دلار در حال نوسان می‌باشد و سرمایه‌گذاران را در مورد آینده این ارز دیجیتال دچار تردید کرده است.

تصویر نمودار بیت کوین/دلار در تایم فریم روزانه

اگر نگاهی دقیق‌ به نمودار بیت‌کوین/دلار در بالا بیاندازیم؛ متوجه حرکت بیت‌کوین به زیر یک ترندلاین نزولی (به رنگ زد) می‌شویم که قیمت بیت‌کوین موفق به شکست این مقاومت نشده است و محدوده حمایتی ۳۰,۰۰۰ الی ۳۱,۰۰۰ دلار را پیش روی خود دارد؛ قیمت بیت‌کوین در حال حاضر در حال فشرده شدن بین دو سطح اشاره شده می‌باشد و شکسته شدن هر یک از این سطوح، می‌تواند آینده بیت‌کوین را تاحدود زیادی مشخص کند.

با توجه به نمودار بیت‌کوین/دلار در تایم فریم روزانه، می‌توان ۲ سناریو را برای بیت‌کوین متصور شد:
۱- شکست ترندلاین نزولی (خط زرد رنگ) و پیش‌گرفتن روند صعودی به سمت اهداف ۳۶,۰۰۰، ۴۲,۰۰۰ و ۴۶,۰۰۰ دلار
۲- تثبیت بیت‌کوین در زیر ناحیه ۳۰,۰۰۰ تا ۳۱,۰۰۰ دلار و ادامه ریزش تا اهداف ۲۴,۰۰۰ و ۲۰,۰۰۰ دلار

همچنین اگر میانگین‌های متحرک ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه بیت‌کوین را بررسی کنیم؛ شاهد حرکت بیت‌کوین زیر مووینگ ۵۰ و عدم توانایی بیت‌کوین در شکست این سطح هستیم و از طرف دیگر، کراس مووینگ‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه بیت‌کوین می‌توانند زنگ خطر جدی برای ادامه ریزش بیت‌کوین باشند.

تصویر نمودار بیت‌کوین/دلار در تایم فریم هفتگی

اگر نگاهی به نمودار بیت‌کوین/دلار در تایم فریم هفتگی در بالا بیاندازیم؛ در اندیکاتور ایچیموکو، شاهد کراس خطوط تنکنسن و کیجنسن هستیم که خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوین نمی‌باشد؛ اما ابر کومو در تایم فریم هفتگی همچنان سبز بوده و نشان از صعودی بودن روند هفتگی دارد و این محدوده به خودی خود برای بیت‌کوین یک حمایت محسوب می‌شود.

تحلیل هفتگی اتریوم

بواسطه وابستگی میان بازار کریپتو با بیت‌کوین و همچنین ریزش‌هایی که بیتکوین در هفته های اخیر تجربه کرد، دیگر ارزهای دیجیتال نیز متحمل ریزش‌های سنگینی شدند که اتریوم نیز از این قائده مستثنأ نبوده و ریزش ۵۰ الی ۶۰ درصدی را تجربه کرده است.

تصویر نمودار اتریوم/تتر در تایم فریم روزانه

با نگاهی دقیق به نمودار اتریوم/تتر در بالا، می‌توان به این نکته پی‌برد که در حال حاضر اتریوم زیر مقاومتی بسیار قوی قرار دارد؛ علاوه بر آن، ترندلاین نزولی در تایم فریم روزانه (خط زرد رنگ) و همینطور میانگین متحرک ۵۰ روزه، دو مقاومت مهمی هستند که کار را برای صعود اتریوم بسیار سخت کرده‌اند؛ همچنین شاهد کراس میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۱۰۰ روزه این ارز دیجیتال هستیم.
از سوی دیگر، اتریوم از حمایتی در کانال ۱,۶۰۰ دلار برخوردار است که توان این حمایت در حال کاسته شدن می‌باشد؛ چراکه در دو برخورد قبلی قیمت با این سطح، کلوز کندل ها به این سطح نزدیک تر شده و به عبارت دیگر، تقاضا در این سطح رو به کاهش می‌باشد که احتمال شکسته شدن این سطح به سمت پایین را افزایش می‌دهد.
در مجموع اگر اتریوم موفق به عبور از سد میانگین متحرک ۵۰ روزه و همینطور عبور از ترندلاین نزولی تشکیل شده (خط زرد رنگ) شود، می‌توانیم اهداف ۲,۵۰۰ و ۲,۹۰۰ دلار را برای اتریوم متصور شد؛ و در مقابل، اگر اتریوم زیر کانال ۱,۶۰۰ دلار تثبیت شود، حمایت ۱,۳۰۰ دلاری را پیش روی خود خواهد داشت.

تصویر نمودار اتریوم/تتر در تایم فریم هفتگی

همچنین اگر نگاهی به اندیکاتور ایچیموکو در نمودار اتریوم/تتر در تایم فریم هفتگی بیاندازیم، ملاحظه می‌شود که ابر کومو، همچنان سبز بوده و نشان از روند صعودی این ارز دیجیتال در تایم فریم هفتگی دارد؛ از سوی دیگر، در صورتی که کندل این هفته اتریوم که ۳ روز آینده بسته خواهد شد منفی بسته شود، کراس کیجنسن و تنکنسن تکمیل شده و نشان از ادامه ریزش اتریوم خواهد بود.

تحلیل هفتگی ریپل

کمی پیش‌تر به ریزش های اخیر بیت‌کوین و دیگر آلت‌کوین ها اشاره کردیم؛ ارز دیجیتال ریپل هم هم‌چون دیگر ارزهای بازار کریپتو، در هفته‌های اخیر ریزش سنگینی را تجربه کرده است.

تصویر نمودار ریپل/تتر در تایم فریم روزانه

با نگاهی دقیق به نمودار ریپل/تتر در تایم فریم روزانه، می‌توان دید که ریپل در یک کانال نزولی قرار دارد و در حال حرکت به سمت پایین می‌باشد. در حال حاضر حمایت ۵۰ سنت را می‌توانیم برای ریپل در نظر بگیریم؛ همچنین از سوی دیگر مقاومت‌های ۶۸ و ۷۶ سنت پیش روی ریپل می‌باشند. مقاومت ۷۶ سنتی، مقاومت بسیار مهمی برای ریپل محسوب می‌شود؛ چراکه ادغام میدلاین کانال نزولی و میانگین متحرک ۵۰ روز اخیر ریپل می‌باشد که کار را برای صعودی ریپل سخت خواهد کرد. همچنین کراس میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۱۰۰ روزه ریپل، می‌تواند نشان دهنده احتمال ریزش بیشتر برای این ارز دیجیتال باشد.

تصویر نمودار ریپل/تتر در تایم فریم ماهیانه

اگر نگاهی هم به نمودار ریپل/تتر در تایم فریم ماهانه در بالا بیاندازیم، ملاحظه می‌کنیم که ریپل به محدوده مهم و قوی فیبو ۶۱ رسیده است که یک حمایت قوی برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود؛ لازم به ذکر است که حمایت استاتیک محدوده ۵۰ سنت همراه با فیبو ۶۱ در کنار هم، یک حمایت بسیار قوی را برای ریپل ایجاد کرده‌اند.

تصویر نمودار ریپل/تتر در تایم فریم هفتگی

همچنین اگر در نمودار ریپل/تتر در تایم فریم هفتگی، نگاهی به اندیکاتور ایچیموکو بیاندازیم؛ مشاهده می‌کنیم که در محدوده ۵۰ سنت، ابر کومو یک حمایت قوی را شکل داده است که می‌توان گفت این محدوده از هر نظر برای ریپل مهم می‌باشد و باید واکنش ریپل را در مواجهه با این سطح قوی زیر نظر گرفت.

تحلیل هفتگی کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو از دسته ارزهایی است که از نظر بنیادی بسیار قوی می‌باشد؛ اما با توجه به جو روانی بازار و ریزش‌های اخیر بازار، کاردانو هم در این ریزش‌ها سهیم بوده است؛ اما از نظر تکنیکالی می‌توانیم بگوییم که کاردانو از دیگر ارزهایی که تا بدین اینجای مقاله تحلیل کردیم، از شرایط مناسب‌تری برخوردار است.

تصویر نمودار کاردانو/تتر در تایم فریم روزانه

همان‌گونه که در نمودار کاردانو/تتر بالا ملاحظه می‌فرمایید؛ کاردانو پس از برخوردهای زیاد با ترندلاین نزولی‌ خود (خط زرد رنگ)، توانست در روزهای گذشته از این سطح عبور کند و در حال نزدیک شدن به حمایت ۱,۱۷ دلار می‌باشد؛ در صورت واکنش مثبت به حمایت ۱,۱۷ دلار و برگشت قیمت به سمت بالا، کاردانو مقاومت قوی ۱,۴۶ دلار را پیش روی خود خواهد داشت که ادغام مقاومت استاتیک و دو میانگین متحرک ۵۰ و ۱۰۰ روزه می‌باشد و عبور از این سطح برای کاردانو بسیار دشوار خواهد بود. اما از سوی دیگر، در صورت شکسته شدن حمایت ۱,۱۷ دلار، کاردانو حمایت قوی ۱ دلار را پیش روی خود دارد و می‌بایست رفتار قیمت کاردانو در مواجهه با سطح ۱،۱۷ دلار را زیر نظر گرفت.

تصویر نمودار کاردانو/تتر در تایم فریم هفتگی

همچنین اگر در نمودار کاردانو/تتر در تایم فریم هفتگی، نگاهی به اندیکاتور ایچیموکو بیاندازیم؛ ملاحظه می‌کنیم که ابر کومو همچنان سبز بوده و نشان از صعودی بودن روند این ارز دیجیتال در تایم فریم هفتگی دارد، همینطور حمایت خط کیجنسن که به خوبی عمل کرده است و همچنان قیمت زیر این خط تثبیت نداده و صرفاً ۲ نفوذ ناموفق داشته است و می‌توان در بلند مدت به این ارز خوش بنیاد، امیدوار بود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.