آنچه در این مقاله می خوانیم

سردار محمد رضا مقیمی، رئیس پلیس اقتصادی ناجا در مصاحبه ی اخیر خود، به اقدامات پلیس ناجا از زمان مقابله با ماینینگ (استخراج) غیر قانونی رمز ارز های دیجیتال در کشور، به گفت و گو پرداخت و از جمله اقدامات پلیس در این زمینه نام برد.

توقیف بیش از ۷۰ هزار دستگاه ماینر در ایران

توقیف بیش از ۷۰ هزار دستگاه ماینر در ایران

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

10 خرداد 1400

سردار محمد رضا مقیمی، رئیس پلیس اقتصادی ناجا در مصاحبه ی اخیر خود، اظهار کرد که از زمان مقابله با ماینینگ (استخراج) غیر قانونی رمز ارز های دیجیتال در ایران، تاکنون بیشتر از ۷۰ هزار دستگاه استخراج رمز ارز های دیجیتال کشف و ظبط شده است.

تصویر گرافیکی ماینینگ بیت کوین

سخنان رئیس پلیس اقتصادی ناجا درباره ی برخورد پلیس با استخراج غیر قانونی رمز ارزها

سردار محمد رضا مقیمی در رابطه با نحوه ی برخورد پلیس با ماینینگ (استخراج) غیر قانونی رمز ارز های دیجیتال در کشور اظهار کرد:((در مورد دستگاه‌ های ماینر یا همان استخراج رمز ارز های دیجیتال، باید بگویم که این دستگاه‌ ها قاچاق می باشند و علاوه بر آن، استفاده غیر مجاز آن ها از صنعت برق کشور را داریم، که تبعات سویی در حوزه‌ های اقتصادی و اجتماعی را در پی دارد؛ که قطع برق هم جزوی از این تبعات است. از این رو پلیس با این موارد برخورد می کند.)) وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد:((از ابتدای سال جاری، حدود ۳ هزار دستگاه ماینر کشف و ضبط شده است؛ که ما این موارد را به حوزه‌ های مربوطه تحویل داده و با متخلفان نیز برخورد شده است.)) سردار مقیمی همچنین در رابطه با قاچاق بودن دستگاه های ماینینگ، گفت:((دستگاه‌ های استخراج رمز ارز نو نیستند و به صورت دست دوم و به عنوان دستگاه های خارج از استفاده به کشور وارد می شوند. طبیعی است که چنین دستگاه‌ هایی عمر مفید خود را طی کرده اند و عملکرد مثبتی ندارند. علاوه بر آن هزینه‌ بری و برق بیشتری نیز مصرف می کنند.))

سیاست پلیس ناجا در قبال استخراج مجاز رمز ارزها

رئیس پلیس اقتصادی ناجا در ادامه ی مصاحبه ی خود در رابطه با استخراج مجاز رمز ارز های دیجیتال اعلام کرد:((عده ای مجوز گرفته‌ اند؛ یعنی برقشان را هم خودشان تولید می‌کنند و برای تامین برق، باری به شبکه‌ های سراسری برق وارد نمی‌کنند. این موارد در فضاهایی که ایجاد کرده‌ اند در حال فعالیت هستند. پلیس با موارد غیرقانونی برخورد می‌کند.))

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.