آنچه در این مقاله می خوانیم

جسد جان مک‌ آفی، از پرحاشیه‌ ترین افراد در حوزه فناوری و ارزهای دیجیتال، در حالی در زندان پیدا شد که روزنامه‌ های اسپانیایی علت مرگ او را خودکشی اعلام کرده‌ اند؛ وی قبلاً در توییتی اعلام کرده بود دولت آمریکا به او گفته است کاری می‌ کند که خودش را بکشد.

جسد یکی از پرحاشیه ترین افراد در حوزه فناوری و ارزهای دیجیتال در زندان پیدا شد

جسد یکی از پرحاشیه ترین افراد در حوزه فناوری و ارزهای دیجیتال در زندان پیدا شد

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

3 تیر 1400

به گزارش کوین دسک، پیکر جان مک‌ آفی (John McAfee)، یکی از پرحاشیه‌ ترین نام‌ ها، در حوزه فناوری و رمز ارزهای دیجیتال، در زندان پیدا شد. روزنامه‌ های مطرح اسپانیایی علت مرگ او را خودکشی اعلام کرده‌ اند. اما مقامات قصد دارند برای روشن‌ شدن ابعاد بیشتر ماجرا، جسد او را کالبد شکافی کنند. نکته جالب ماجرا اینجاست که او در سال ۲۰۱۹ میلادی، در توییتی اعلام کرده بود دولت ایالات متحده آمریکا به او گفته است که کاری می‌ کنند خودش را بکشد؛ وی همچنین در ادامه اعلام کرده بود که اگر خودکشی کرد، کار خودش نیست.

تصویر جان مک‌ آفی

نگاهی به جزییات مرگ جان مک‌ آفی در زندان

این اتفاق در حالی رویداد که ساعاتی پیش از انتشار خبر خودکشی جان مک‌ آفی، دادگاه عالی اسپانیا رأی به استرداد او به آمریکا را صادر کرده و قرار بود پس از استرداد به آمریکا، وی به جرم کلاهبرداری تحت پیگرد قضایی قرار بگیرد. دادگستری ایالت کاتالان در همین رابطه نوشت نوشت:

همه شواهد نشان می‌ دهد که احتمالاً دلیل مرگ خودکشی بوده است.

دادگستری ایالت کاتالان

یکی از کارکنان زندان در پاسخ به تماس خبرنگاران اعلام کرد که امروز ساعت ۹ صبح به وقت محلی، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مرگ جان مک‌آفی تماس بگیرند.

علت به زندان رفتن جان مک‌ آفی

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، سال گذشته اعلام کرده بود که جان مک‌ آفی از طریق تبلیغ رمز ارزهای دیجیتال، مشاوره، سخنران ی‌ها و فروش حق پخش مستند زندگیش میلیون‌ ها دلار دریافت کرده بود. وی به اتهام کلاهبرداری ۴ میلیون دلاری با ۱۰ سال زندان مواجه است. روزنامه ال‌پائیس اسپانیا، گزارش کرده است که مک‌آفی اکتبر ۲۰۲۰، در فرودگاه شهر بارسلونا و هنگامی که قصد پرواز به ترکیه را داشت بازداشت شد. وی اوایل این ماه و در جلسه بررسی استردادش به آمریکا اعلام کرده بود که پشت این استرداد انگیزه‌ های سیاسی وجود دارد. او همچنین در مصاحبه‌ با مجله ال‌ دیاریو، وضعیت زندان‌ های اسپانیا را مثل یک هتل مجلل توصیف کرد. به‌ گفته وی زندان‌ های آمریکا، وضعیتی ضد انسانی دارند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.