آنچه در این مقاله می خوانیم

جلسه‌ی کارگروه روسیه در ساختمان پارلمان این کشور با حضور مقامات دولتی برگزار شد، در جهت ارائه راهکارهایی برای تدوین قوانین جامع بیان کردند .

جلسه‌ی کارگروه روسیه برای تنظیم قوانین بازار ارزهای دیجیتال برگزار شد

جلسه‌ی کارگروه روسیه برای تنظیم قوانین بازار ارزهای دیجیتال برگزار شد

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

4 دی 1400

اولین جلسه‌ی کارگروه روسیه در ساختمان پارلمان این کشور با حضور مقامات دولتی برگزار شد در این جلسه تمامی اعضا نظرات خود را مبنی بر راهکارهای اساسی برای تنظیم بیشتربازار ارزهای دیجیتال در جهت تدوین قوانین جامع  بیان کردند .

بانک مرکزی روسیه مخالف اصلی بازار ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی روسیه یکی از مهمترین مخالفان بازار ارزهای دیجیتال که چندی پیش اعلام کرده بود ابزار محدود کننده ی این بازار را در اختیار دارد و به زودی قوانین تنظیمی برای این بازار را منتشر خواهد کرد نیز در این جلسه حضور داشته است گفتنی است یکی از مقامات دولتی اعلام کرده که بعید است ابزار محدود کننده‌ی بازار که بانک مرکزی از آن یاد می‌کند تاثیر خاصی بر صرافی های غیرقانونی بگذارد.

بررسی و تنظیم بازارارزهای دیجیتال در جلسه‌ی کارگروه روسیه

الکس گوردیف رئیس کار گروه اعلام کرد که قانون گذار و مقامات دولتی و کارشناسان در مجلس فدرال روسیه گرد هم آمدند تا در مورد پیرامون تنظیم قوانین نظارتی بر بازارهای ارز دیجیتال صحبت کنند و نظارت خود را برای تنظیم این قوانین ارائه بدهند به احتمال زیاد این تنطیم قوانین نظارتی روسیه در ادامه با مخالفت های بسیار زیادی از طرف فعالان این حوزه روبه رو شود .

کنترل بازار ارزهای دیجیتال

 وی در ادامه افزود که مسئولین دولتی این کشور به خوبی از شرایط بازار کریپتو و گسترش آن و استقبال مردم این کشور از بازار اقتصادی خبر دارند و به آن آگاه هستند،همچنین وی خاطر نشان کرد که هنوز قانون خاصی برای این بازار تصویب نشده است اما به زودی این قانون ثبت شده و به احتمال زیاد از ژانویه لازم الاجرا می باشد رئیس کارگروه روسیه افزود  سعی شده است در این قانون تمامی طیف ها و رده های  مردمی در نظر گرفته شود و بسیاری از تحلیلگران هدف اصلی روسیه  برای وضع قانون را بیشتر در جهت  کسب مالیات و نظارت بر بازار می‎دانند

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.