آنچه در این مقاله می خوانیم

مطابق با گزارش وب سایت کوین دسک، جک دورسی در پیامی اشاره کرد که شبکه اجتماعی توییتر با شبکه لایتنینگ بیت کوین (Lightning Network) ادغام خواهد شد. اما هنوز مشخص نیست که ادغام این شبکه با توییتر چه امکاناتی را برای کاربران فراهم می کند.

جک دورسی: توییتر می‌تواند با شبکه ی لایتنینگ بیت کوین ادغام شود

جک دورسی: توییتر می‌تواند با شبکه ی لایتنینگ بیت کوین ادغام شود

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

22 خرداد 1400

جک دورسی، مدیرعامل و بنیان‌ گذار شبکه اجتماعی توییتر، به‌ صورت رسمی اعلام کرد، این شبکه اجتماعی ممکن است با سیستم پرداخت لایه ی دوم شبکه لایتنینگ بیت کوین ادغام شود. مطابق با گزارش وب سایت کوین دسک، جک دورسی در پیامی اشاره کرد که شبکه اجتماعی توییتر با شبکه لایتنینگ بیت کوین (Lightning Network) ادغام خواهد شد.

تصویر جک دورسی

نگاهی به توییت مدیرعامل توییتر درباره ی ادغام با شبکه ی لایتنینگ بیت کوین

جک دورسی در یک پیام توییتری از نرم‌افزار پیام‌ رسان اسفینکس چت که بر روی شبکه ی لایتنینگ بیت کوین قرار دارد، قدردانی کرده بود. یکی از کاربران در واکنش به این پیام، از دورسی خواست که توییتر یا بلواسکای در این شبکه ادغام شود. مدیرعامل توییتر نیز در پاسخ به این کاربر توییت کرد:((فقط مستلزم زمان است)). جک دورسی که از حامیان دیرینه بیت کوین می باشد، به‌ تازگی در توییتر اعلام کرد شرکت پرداخت اسکوئر که متعلق به خود او می باشد، در حال بررسی ساخت یک کیف پول سخت‌افزاری است.

از شبکه لایتنینگ و اسفینکس چت چه میدانید؟

شبکه لایتنینگ لایه‌ ای روی بلاک چین بیت کوین است که با استفاده از کانال‌ های ایجاد شده توسط کاربران برای ارسال و دریافت پرداخت‌ ها، تراکنش‌ های سریع‌ تر و ارزان‌ تر را برای کاربران ممکن می کند. اما اسفینکس چت نیز یک کیف پول و سرویس پیام‌ رسان رمزگذاری‌ شده می باشد که بر روی شبکه لایتنینگ کار می‌کند. اما هنوز مشخص نیست که ادغام این شبکه با توییتر چه امکاناتی را برای کاربران فراهم می کند، اما یک احتمال این است که استفاده از پرداخت‌ های کوچک امکان‌ پذیر خواهد شد. تاکنون راهکار هایی با استفاده از توییتر برای این کار توسعه داده شده است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.